Zásah policie v ČT čeká u soudu. Vyřešený bude nejdříve za půl roku

12.11.2011 14:41

Březnový zásah vojenské policie v České televizi bude mít soudní dohru. I když byli někteří vrcholní představitelé v policii odvoláni, ČT podala i ústavní stížnost. Tribunál má nyní všechny dokumenty k dispozici.

Zásah policie v ČT čeká u soudu. Vyřešený bude nejdříve za půl roku
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Policie v ČT zajistila důkazy
reklama
Podle informací Lidových novin může začít jednání o ústavní stížnosti České televize. Týká se jarního zásahu vojenské policie v budově televize. Bylo už sice potrestáno několik velitelů, kauza okolo nepovedené akce ale ještě neskončila.

Ústavní soud si ještě před projednáváním vyžádal dvě stanoviska. „Na začátku října jsme obdrželi vyjádření pražského městského státního zastupitelství i Obvodního soudu pro Prahu 6," uvedla Jana Pelcová, mluvčí Ústavního soudu.

SLEDOVALI JSME téma Ozbrojenci v ČT

Právní zástupce veřejnoprávní televize Martin Elger obdržel i čerstvé posudky. Nyní ale nechce nic komentovat, dokud není soudní řízení u konce.

Související: FOTOGALERIE Ozbrojenci v ČT

Podle informací deníku má stížnost přibližně poloviční šanci na úspěch. Městské státní zastupitelství je totiž proti ní. „Dřívější rozhodnutí státního zastupitele podporujeme," řekla mluvčí pražských žalobců Štěpánka Zenklová. Tím se opět postavili za svého kolegu Vladimíra Mužíka. Právě on podal návrh soudci, aby povolil vojenské policii prohlídku ČT.

Soud pro Prahu 6 sice ještě nic oficiálně nepotvrdil, ale vyznění stížnosti z části podporuje. Proto zde televize vidí naději na úspěch. Podle Pelcové se ale bude spor táhnout ještě šest až osm měsíců.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak si žijí migranti, zatímco Italové přespávají v autech? Hotel, snídaně, oběd, večeře, cigára. Extrémně drsné video se dostalo na facebook… a ten?… necenzurovanou verzi pustil světu

4:46 Jak si žijí migranti, zatímco Italové přespávají v autech? Hotel, snídaně, oběd, večeře, cigára. Extrémně drsné video se dostalo na facebook… a ten?… necenzurovanou verzi pustil světu

Pouze konflikt posune děj dál, stojí v pravidlech dramatické tvorby. Platí to nejen o divadle, ale t…