Zase Syřané. Zavést hraniční kontroly! Šlachta bije na poplach

16.08.2022 7:46 | Ze sítí

Bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) a šéf hnutí Přísaha Robert Šlachta požaduje po Ministerstvu vnitra, aby rozhodlo o znovuzavedení kontrol na českých hranicích. V souvislosti se sílící migrační vlnou by dle něj pomohlo, aby mohli policisté například namátkově kontrolovat vozidla přejíždějící hranice. Policie sice informuje, že čelí většímu tlaku jak za migrační krize v roce 2015, dle Šlachty má však ministr Rakušan spíše práci s tím, aby „uřídil svou mafiánskou skořápku STAN“.

Zase Syřané. Zavést hraniční kontroly! Šlachta bije na poplach
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta

Anketa

Mají Babišovi odpůrci právo narušovat pokřiky či silnější formou jeho mítinky?

6%
91%
hlasovalo: 37563 lidí
Tlak na českých hranicích v posledních dnech sílí, jelikož přibývá ilegálních migrantů, kteří se snaží přes Česko dostat do Německa či dalších západních zemí a počty zadržených migrantů za poslední dva měsíce podle policie dokonce převyšují migrační krizi v roce 2015.

Hlavní trasy běženců podle informací České televize směřují přes zelenou hranici se Slovenskem a Rakouskem. Nejvíce vytížené má být Uherskohradišťsko, Bílé Karpaty a katastr obce Žítková.

Policie dle sdělení policejní mluvčí Ireny Pilařové pro server iDNES.cz od začátku letošního roku do 8. srpna odhalila 2 485 tranzitních nelegálních migrantů. „Nejčastěji byli odhaleni občané Sýrie v počtu 1 885 lidí, kteří tvoří 78procentní podíl na celkovém počtu zjištěných při tranzitní nelegální migraci,“ uvedla s tím, že následovali migranti z Turecka a Afghánistánu.

Zadržení migranti jsou buď vráceni na Slovensko, nebo končí v zařízení pro zajištění cizinců.

Rostoucí počty migrantů, kteří nejvíce přecházejí naše hranice v Jihomoravském a Zlínském kraji, jsou podle Šlachty důvodem znovuzavedení kontrol na hranicích.

„Tlak na naši hranici nepolevil ani o víkendu. Policie pořád zadržuje kolem stovky lidí denně. Vláda samozřejmě pořád nedělá nic. Buď jsou na dovolené, jako Fiala, nebo řeší Redla, jako Rakušan,“ vadí mu.

Ministerstvo vnitra by dle něj mělo přistoupit k ochraně hranic za pomoci namátkových kontrol. „Neznamená to, že budou policisté zastavovat každé auto, co jede přes hranici. To vůbec. Policii to ale umožní kontrolovat, zda cizinci splňuji podmínky pro vstup a pobyt u nás a taky budou policisté moci náhodně zastavovat auta a kontrolovat zavazadla a zavazadlový prostor. Je to první, rychlý a účinný krok v ochraně našich hranic,“ míní bývalý celník a policista.

Dle Šlachty by se krokem posílala ochrana celého Schengenu, i když nejsme na jeho okraji, „protože stejné opatření platí už v Rakousku, Německu nebo Dánsku“.

„Jenom u nás pořád nic, protože Rakušan nejdřív musí uřídit svou mafiánskou skořápku STAN,“ podotýká šéf hnutí Přísaha.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

svoboda slova

Cituji vás: ,,„Pak tu ale máme spoustu věcí označovaných za ‚dezinformační narativ‘ a podobně, kdy je zřejmé, že se toto označení používá jen jako zbraň proti politickým oponentům." Je zajímavé, že to říkáte zrovna vy, když tato vláda, kde je i ODS a ostatně hlavně sám Fiala dost často toto dělá a n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

13:21 O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

Že se nakupovat v Polsku už nevyplatí? Možná nesouhlasí Češi, kteří si koupili kilo krůtích prsou v …