Zase budeme nejsilnější pravicovou stranou a budeme ve vládě. A snížíme daně a změníme sociální dávky, plánuje profesor Fiala

02.06.2015 19:55

Předseda ODS Petr Fiala, který byl hostem úterního Interview ČT24, zhodnotil politické ambice své strany a vyjádřil se i k možnému přijetí eura a imigračním kvótám.

Zase budeme nejsilnější pravicovou stranou a budeme ve vládě. A snížíme daně a změníme sociální dávky, plánuje profesor Fiala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

Podle Fialy je důležité dělat dobrou a důvěryhodnou politiku, kterou se dá obnovit popularita dříve nejsilnější pravicové strany. „Nesouhlasím s nepříliš inteligentními názory, které říkají, že politika musí bavit. Ne, politika má řešit složité věci, není to žádné divadlo,“ řekl předseda ODS, podle něhož se straně ze dna daří zvedat.

Někdejší ministr školství je přesvědčen, že se ODS opět stane nejsilnější pravicovou stranou a usedne ve vládě, k čemuž by jí měla pomoci například touha snižování daní, které kdysi strana zaváděla. „Nechci interpretovat minulost. Chci, aby ODS nabízela dobrou pravicovou politiku, mezi což patří i snížení daní,“ prohlásil politik, který by rád viděl, aby se výše daní zastavila na devatenácti procentech. „Rádi bychom zrušili i některé zbytečné daně, už jsme například podali návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti a návrh na zrušení silniční daně,“ nastínil.

Občanská demokratická strana by podle Fialy také ráda pozměnila sociální systém. „Dávky by měly být jen pro ty, kteří chtějí pracovat a zaslouží si je,“ řekl s tím, že by podle něj dávky neměly být vypláceny lidem, kteří neplní povinnosti vůči státu.

Toho také překvapuje, že ministr financí Andrej Babiš přišel o víkendu s návrhem na referendum o euru. „Ještě před rokem říkal, jak je euro dobré, a nyní najednou změnil názor,“ podivil se opoziční politik s tím, že on rozhodně není pro nějaké nezávislé referendum. „K čemu to je? Akorát to bude stát spoustu peněz,“ podotkl.

V závěru svého vystoupení v pořadu se Petr Fiala vyjádřil už jen k imigračním kvótám, které ODS odmítá. „Měli jsme pravdu, že pokud se na ně kývne, už to nepůjde zastavit. Navíc je výsostným znakem suverenity státu, aby si mohl dovolit, koho chce na svém území,“ vyjádřil svůj názor s tím, že by se mělo přemýšlet, jak zlepšit problém integrace, která u nás podle něj nefunguje dobře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: jzd

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

22:22 Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

Silné reakce na sociálních sítích budí příspěvek jednoho z neurointenzivistů směrem k neočkovaným. Z…