Záškolák, grázl a feťák. Novináři pátrali po minulosti řidiče, který zabil policistku

10.05.2014 9:16

Před několika dny zabil zfetovaný mladík policistku a matku dvou dětí, když se snažila ukončit jeho divokou jízdu. Sobotní MF Dnes pátrala po jeho minulosti v Brandýse nad Labem. Prý šlo o problémového žáka již na základní škole. Ne všichni ale na mladíka, který způsobil tragédii, přičemž sám má přítelkyni i malé dítě, vzpomínají ve zlém.

Záškolák, grázl a feťák. Novináři pátrali po minulosti řidiče, který zabil policistku
Foto: tan
Popisek: Záchranná akce, ilustrační foto

Rodině zemřelé policistky přispívají lidé na speciálně zřízené konto. Padesáti tisíci korunami přispěl i ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Jaký ale byl mladík, který na ruby obrátil život dvěma dětem?

Fetující mladík s přítelkyní a dítětem

„Ke mně se nikdy nechoval špatně, nebyl nikdy vulgární. Rozhodně nebyl zlý. Je ale pravda, že už na škole s ním byly problémy. Někdy vypadal úplně normálně, jindy ne - to když do toho zase spadl. Bylo to s ním jako na houpačce,“ říká známá mladíka, která chtěla zůstat anonymitě. Jedna ze zdejších prodavaček uvedla, že mladík byl vždy příjemný, má přítelkyni a asi dvouleté dítě.

Ne všichni obyvatelé města ho ale popisují v tak pozitivních barvách. Sousedka žijící nedaleko domu mladíkovy matky o něm mluví jako o grázlíkovi, který chodil za školu a nakonec začal i fetovat.

Zdrogovaných řidičů přibývá

Čísla středočeské dopravní policie ukazují, že zdrogovaní řidiči představují stále větší riziko. Zatímco v roce 2010 odhalili policisté 527 osob řídících pod vlivem drog, v roce 2013 to bylo již 1281 lidí. Do konce letošního března policisté odhalili dalších 450 případů. Policisté dnes proto věnují mnohem větší důraz na kontroly, které mají prověřit, zda je řidič pod vlivem drog.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Rosí. Pozoruhodná cesta od normálního novinaře k ústřednímu cenzorovi. Pak se Petr Žantovský zaměřil na cenu, kterou si roky navzájem uděluje ghetto vyvolených

7:17 Tomáš Rosí. Pozoruhodná cesta od normálního novinaře k ústřednímu cenzorovi. Pak se Petr Žantovský zaměřil na cenu, kterou si roky navzájem uděluje ghetto vyvolených

TÝDEN V MÉDIÍCH Zavíráním diskusí, blokováním mailové komunikace nevhodných odesílatelů či z nepohod…