Zastavme řeku nenávisti, žádá hradní mluvčí Jiří Ovčáček

02.08.2020 21:21

Radní amerického Seattlu jsou o krok blíž zrušení policejních sil. Nahradit je má „komunitně vedený“ program prevence bezpečnosti. Mají totiž za to, že policisté nebojují proti rasismu a násilí a podporují nadvládu bílé části společnosti. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček nápad radních považuje za velmi nebezpečný a hovoří o syntéze nacismu a komunismu.

Zastavme řeku nenávisti, žádá hradní mluvčí Jiří Ovčáček
Foto: Repro Youtube
Popisek: Odstraňování barikád v Seattlu

V americkém Seattlu uvažují o zrušení policie. Strážce zákona by nahradili pracovníci z programů prevence kriminality. Podle serveru New York Post k tomu radní vede přesvědčení, že policisté dostatečně nepotírají rasismus a násilí a podporují nadvládu bílé části společnosti. Ale aktivisté, kteří chtějí sázet na prevenci v boji s kriminalitou, budou prý také muset prokázat, že zvládají snížit napětí v konfliktních situacích.

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček však před podobnými nápady důrazně varuje. Má za to, že aktivisté směřují k čemusi, co by nazval syntézou nacismu a komunismu.  

„Syntéza nacismu a bolševismu je mimořádně nebezpečná. Je skryta pod pláštíkem krásných slov, krásných cílů a chrlí jednu líbivou frázi za druhou. Pokud včas tuto řeku nenávisti nezastavíme, hrozí, že 21. století přinese nyní nepopsatelnou nelidskost,“ napsal Ovčáček na sociální síti Twitter.

Jiří Ovčáček varuje

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mpTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Udávej ty, kteří šíří jiný názor než vláda!“ Vedle vládního „Braňmečesko“ je tu ještě něco. Petr Žantovský alarmuje

5:00 „Udávej ty, kteří šíří jiný názor než vláda!“ Vedle vládního „Braňmečesko“ je tu ještě něco. Petr Žantovský alarmuje

TÝDEN V MÉDIÍCH Cenzura je cesta ke svobodě, chrání tě před neschválenými informacemi. Uvědom si, že…