Zastřelení Zemana, zabití jeho poradce. Z toho, co napsal Jan Rejžek, na Hradě prasknou počítače

28.01.2016 7:36

Podle filmového a hudebního kritika Jana Rejžka překročil prezidentův výrok ohledně premiéra Bohuslava Sobotky a kalašnikovu všechny myslitelné meze. Uvedl to ve svém pravidelném sloupku v Lidových novinách, kde vytáhl z rukávu několik podobných bonmotů na adresu zbytku hradního osazenstva. „Co s tím, když hodlám třeba nedemokraticky zastřelit Zemana kalašnikovem?“ dodal na Twitteru.

Zastřelení Zemana, zabití jeho poradce. Z toho, co napsal Jan Rejžek, na Hradě prasknou počítače
Foto: Martin Kovář
Popisek: Jan Rejžek
reklama

Rejžek hovoří o prezidentu Zemanovi jako o „té rozpadlé figuře na Hradě“, který na sebe strhává pozornost podobně jako obecní blb, který se v Kropáčově Vrutici přišourá do místní knajpy na jedno pivo a přitom se stačí pozvracet, pomočit, pokálet a poprat s polovinou hospody, než ho hostinský vykopne ven.

Posledním výrokem prezident dle kritika překročil všechny myslitelné meze a vůbec se prý nejedná o „drobný bonmot“, jak tvrdí „hradní kašpárek“ Jiří Ovčáček. Rejžek poukazuje na „putinovskou“ aktivistku Jelenu Vičanovou, která se prezidentova výroku chytla a na Facebooku deklarovala, že „(…) jestli pan Sobotka nezajistí bezpečnost žen v tomto státě, my si na něho ten kalašnikov klidně vezmeme (…)“.

V souladu s Ovčáčkovou teorií „drobných bonmotů“ přidává Rejžek několik svých, zacílených na hradní osazenstvo. Kancléře Vratislava Mynáře radí za chybějící bezpečnostní prověrku hodit do rybníka v Osvětimanech s nohama zalitýma v betonu. Prezidentova poradce Martina Nejedlého bychom prý mohli sežehnout bazukou a tiskovému mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi narvat do krku všechny výtisky Peroutkovy Přítomnosti, až se zalkne.

Podobným stylem se Rejžek vyjádřil i na Twitteru. „Námět pro Ústavní soud. Co s tím, když hodlám třeba nedemokraticky zastřelit Zemana kalašnikovem? Pardon, to byl drobný bonmot,“ napsal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

17:46 „Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

„Jsem nasranej!“ „Dělá to jen zlou krev!“ „Nemoc nedělá výjimky, nedělejme je ani my.“ I taková slov…