Zástupce IZIP chce jednat s Hegerem a VZP. Pak může být soud

18.07.2012 21:12

Advokát švýcarského akcionáře firmy IZIP Thomas Ladner hodlá v Česku diskutovat o budoucnosti projektu s ministrem Leošem Hegerem a šéfem VZP Pavlem Horákem. Podle něj jejich rozhodnutí o zrušení nebylo definitivní.

Zástupce IZIP chce jednat s Hegerem a VZP. Pak může být soud
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Leoš Heger

Původně Thomas Ladner poslal valné hromadě firmy IZIP dopis, kde vypovězení smluv ze strany Všeobecné zdravotní pojišťovny označil za nezákonné. „Dodnes jsem na něj nedostal žádnou odpověď ani ze strany VZP, ani ze strany ministerstva zdravotnictví. Mým cílem je nyní v průběhu dalších dvou měsíců vést dialog se všemi dotčenými osobami,“ přiblížil advokát v rozhovoru pro server iDnes.cz.

Na mysli má šéfa VZP Pavla Horáka a ministra zdravotnictví Leoše Hegera. „Abych zjistil, jaká byla logika, která vedla k tomuto rozhodnutí, a abych lépe celou situaci pochopil. Nedomnívám se, že by toto rozhodnutí bylo definitivní,“ věří si Ladner, který zastupuje švýcarskou společnost eHI eHealth International, která vlastní 49 procent akcií IZIP.

„Schůzky by se měly uskutečnit do konce září a já očekávám, že se nám na nich podaří najít řešení,“ přiblížil Ladner. Pokud by tato jednání nedopadla dobře, může dojít až k mezinárodní arbitráži – nic nevylučuje.

„Do konce září letošního roku je jen jedna cesta, a to prostřednictvím přátelských jednání s panem ministrem Hegerem a panem ředitelem Horákem, kdy se jim budeme snažit vysvětlit naše stanovisko a proč by ukončení projektu bylo ztrátou pro Českou republiku a daňové poplatníky. Pokud do konce září nedosáhneme přátelské shody, pak budeme muset s odborníky a právníky konzultovat další kroky,“ dodal.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To smrdí. Pořádně.“ Milan Knížák zaslechl, jak se o válce na Ukrajině baví malé děti

21:45 „To smrdí. Pořádně.“ Milan Knížák zaslechl, jak se o válce na Ukrajině baví malé děti

Komunistická éra zpátky v novém kabátě? K umělci Milanu Knížákovi se dostaly alarmující informace o …