Zastupitel ČSSD vařil pervitin. Březina jej vyzval k rezignaci

01.03.2011 18:24

AKTUALIZOVÁNO Policie zadržela zastupitele Prahy 9 Petra Müllera z ČSSD. Podezřívá ho - spolu s dalšími 11 lidmi - z nedovolené výroby a držení drog.

Zastupitel ČSSD vařil pervitin. Březina jej vyzval k rezignaci
reklama

"V rámci akce jsme zadrželi celkem 18 osob ve věku od 23 do 66 let. Z tohoto počtu bylo 12 hlavními členy skupiny, ostatních šest si do bytů přišli nakoupit drogu. Mohu potvrdit, že jsme v rámci akce zadrželi i komunálního politika, o čemž jsme informovali příslušného starostu," nastínil serveru Novinky.cz pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Müllera policisté zatkli přímo v jeho bytě, kde našli i varnu pervitinu. Vyrobit měl až 750 dávek drogy, celkově si pak gang přišel asi na 1,5 miliónů korun.

Že byl Müller zadržen, potvrdil i místostarosta Prahy 9 Adam Vážanský. "V pondělí pana starostu policie informovala, že byl jeden ze zastupitelů zadržen a nezúčastní se tedy úterního zastupitelstva. Ale nic víc k tomu neřekli," uvedl.

ParlamentníListy.cz zjišťovaly reakci pražské ČSSD. Její předseda Petr Hulinský nezvedal telefon, náměstek primátora Karel Březina jen uvedl, že strana připravuje oficiální vyjádření a komentovat případ osobně nebude.

A následně do redakce ParlamentníchListů.cz oficiální prohlášení ČSSD přišlo, i s vyjádřením Březiny. „Pokud se ukáže, že v bytě Petra Müllera bylo nalezeno zařízení pro výrobu tvrdých drog, považuji za zcela zásadní, aby se bezodkladně vzdal mandátu zastupitele v Praze 9 a ukončil členství v sociální demokracii," uvedl v reakci na zprávu Březina. „Je nepřijatelné, aby člověk obviněný z tak vážného trestného činu nadále reprezentoval sociální demokracii a jakkoliv v ní participoval," dodal Březina.

Upozorňovali jsme na to už dřív

Právě Müller a jeho drogová aktivita byla předmětem vnitřních sporů ČSSD na Praze 9. Už loni na něj totiž upozorňovala skupina nespokojených spolustraníků. Na protest proti němu dokonce odstoupila z kandidátky pro komunální volby.

"Na to jsme poukazovali od počátku. Kolegové proto s lidmi typu pana Müllera nechtěli být na kandidátce," komentoval aféru bývalý šéf tamních socialistů Jan Štrof, který byl za svou kritiku ze strany vyloučen.

Celé prohlášení pražské ČSSD:

Pražská organizace ČSSD vyzývá zastupitele Prahy 9 Petra Müllera k okamžité rezignaci na post zastupitele a ukončení členství v sociální demokracii.

Sociální demokracie se znepokojením přijala zprávu o zatčení zastupitele Prahy 9 Petra Müllera společně s dalšími 17 osobami při razii proti organizované skupině podezřelé z výroby a distribuce omamných látek a krádeží automobilů.

V případě, že bylo skutečně sděleno zastupiteli ČSSD v Praze 9 Petru Müllerovi obvinění z organizované trestné činnosti, se pražská organizace ČSSD od Petra Müllera zcela zásadním způsobem distancuje a požaduje jeho odchod ze strany i Zastupitelstva městské části Praha 9.

„Pokud se ukáže, že v bytě Petra Müllera bylo nalezeno zařízení pro výrobu tvrdých drog, považuji za zcela zásadní, aby se bezodkladně vzdal mandátu zastupitele v Praze 9 a ukončil členství v sociální demokracii," uvedl v reakci na zprávu náměstek primátora hlavního města Prahy Karel Březina. „Je nepřijatelné, aby člověk obviněný z tak vážného trestného činu nadále reprezentoval sociální demokracii a jakkoliv v ní participoval," dodal Březina.

Čtěte:

Polské drogy budeme řešit pozvolna, řekl šéf protidrogové centrály

Ministr John: Prosadím, aby nové drogy byly doplněny na seznam zakázaných látek

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zemřelý očkovaný důchodce: Profesor Hořejší ukazuje prstem. A Lukáš Pollert se ozval, padlo slovo „vražda“

11:57 Zemřelý očkovaný důchodce: Profesor Hořejší ukazuje prstem. A Lukáš Pollert se ozval, padlo slovo „vražda“

Očkování nemá stoprocentní účinnost. Přesvědčil se o tom bohužel senior na Jablonecku, který i po oč…