Zastupitelé budou znovu rozhodovat o dostavbě tunelu Blanka

27.03.2014 6:21

Pražští zastupitelé se dnes vrátí k otázkám týkajícím se dostavby problematického tunelu Blanka. Znovu budou projednávat seznam a vyčíslení prací za zhruba 1,34 miliardy korun nutných k dokončení klíčové dopravní stavby. Stejný materiál zastupitelé minulý týden na mimořádném jednání v tajném hlasování odmítli.

Zastupitelé budou znovu rozhodovat o dostavbě tunelu Blanka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stavba tunelu Blanka

Seznam prací má na začátku dubna dostat na stůl rozhodčí soud. Dokud jej zastupitelé neschválí, nemůže jej podle náměstka primátora Jiřího Nouzy (TOP 09) projednat ani soud, který jediný může otevřít cestu k dlouho odkládanému zprovoznění Blanky. Práce na stavbě, která Prahu vyjde zhruba na 36 miliard korun, se zastavily vloni v prosinci. Spory mezi městem a stavební firmou Metrostav od té doby řeší rozhodčí soud.

Bouřlivé jednání se dnes očekává ohledně koncepce protidrogové politiky, kterou zastupitelé už jednou odmítli. Na programu je mimo jiné další fáze privatizace bytů nebo navýšení základního jmění zadluženého Kongresového centra Praha.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

20:55 Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

V rámci své šesté návštěvy Olomouckého kraje zavítal v úterý pozdě odpoledne prezident České republi…