Zatím jsem pořád koaliční poslanec, odepsal Jandák čtenáři a přidal, co se mu nelíbí

03.05.2016 15:41

Z PROFILŮ Bývalý ministr kultury a současný poslanec za ČSSD Vítězslav Jandák odpovídal na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz na dotazy čtenářů.

Zatím jsem pořád koaliční poslanec, odepsal Jandák čtenáři a přidal, co se mu nelíbí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vítězslav Jandák
reklama

„Chci se zeptat, zda souhlasíte s politikou a vedením vlády panem Sobotkou,“ otázal se jeden ze čtenářů. Zároveň Jandákovi sdělil, že by byl rád, kdyby posílil řady strany Svoboda a přímá demokracie. 

„Myslím si, že je ještě dost času hodnotit politiku premiéra Sobotky. Zatím jeho kroky jsou opatrné, řekl bych diplomatické, ale často přinášejí úspěch. A politik je hodnocen ne podle sympatií a antipatií, ale podle výsledků,“ odvětil Jandák s tím, že má pocit, že Sobotka kráčí dobrým směrem. „Ale uvidíme v budoucnu,“ dodal.

  • Celá otázka i s odpovědí ZDE

A řeč přišla i na splácení dluhu, který mají sociální demokraté vůči bývalému advokátu Zdeňku Altnerovi. S ním v minulých týdnech prohráli soudní spor. „Nemůže se stát, že strana bude chtít dluh umořit i tím, že vám sáhne na vaše peníze?“ zeptal se čtenář na kauzu. „Myslím si, že strana nebude požadovat po svých členech, aby se podíleli na splácení dluhu,“ řekl Jandák. Tehdejší smlouvu s Altnerem dle svých slov nepovažuje za špatnou.

  • Celá otázka i s odpovědí ZDE

Jandák se následně vyjádřil i k elektronické evidenci tržeb. „Není to jediný zákon, vůči kterému mám připomínky. Ale zatím jsem pořád koaliční poslanec,“ řekl své Jandák.

  • Celá otázka i s odpovědí ZDE

„Jste prosím spokojen s vydíráním lékařů? Jak se vám líbí jejich řeči, že chtějí odejít do ciziny za lepším platem? Mají na to morální právo, když vystudovali zdarma a nyní místo splácení prací pro pacienty v ČR si jdou za lepším bydlem? Neměli by tedy, pokud chtějí odejít, svá studia zaplatit?“ otázal se čtenář a navrhl, že by šlo dojednat, aby se museli po určitou dobu věnovat práci pro české pacienty.

„Je to zajímavý nápad, možná, že by stál za úvahu. Ale v dnešní době, kdy absolutně o všem rozhodují peníze, si myslím, že je nereálný,“ odvětil Jandák.

  • Celá otázka i s odpovědí ZDE

Poslední otázka směřovala k volebnímu zákonu. „Nemyslíte si, že koalice je jeden velký podvod na voliče? Nebylo by lepší, že vítěz voleb bere vše?“ otázal se čtenář. 

„To, co zmiňujete, je jeden z možných návrhů o změně volebního zákona, o kterém se ve Sněmovně již delší dobu diskutuje. Máte pravdu, že věčné koalice a nekoalice mnohdy spíše zdržují. S vaším návrhem souhlasím,“ nechal se slyšet Jandák.

  • Celá otázka i s odpovědí ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chceme, aby lidi pili v hospodě, ne doma! Vytočený Babiš novinářku nešetřil. Padla silná slova

21:48 Chceme, aby lidi pili v hospodě, ne doma! Vytočený Babiš novinářku nešetřil. Padla silná slova

Premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovoru pro Deník.cz poodhalil, jak vidí v příštích letech svou budou…