Zatímco se to mele na Klinice: Víte, že jednoho z jejich lídrů si platíte? Ano, platíte. Nahlédněte

10. 1. 2019 11:35

Jedním z těch, kteří vystupují jménem vyklízené Kliniky, je moderátor ČRo Wave Jakub Ort. Na videu z Kliniky tento aktivista dříve prohlašoval věci jako: „Myslím si, že fetišizace vlastnického práva je jeden ze základních problémů této společnosti,“ a „My rozhodně jsme pro demokratizaci vlastnictví.“ Na Českém rozhlasu připravuje pořad Hergot! a prohlašuje se za „náboženského specialistu“.

Zatímco se to mele na Klinice: Víte, že jednoho z jejich lídrů si platíte? Ano, platíte. Nahlédněte
Foto: Repro Radio Wave
Popisek: profil Jakuba Orta na ČRo - rádiu Wave
reklama

 

Klinika zveřejnila toto video, na kterém je moderátor Jakub Ort tázán, proč jsou stále i po rozhodnutí soudu na Klinice. „My jsme přísně demokratický kolektiv, který se rozhoduje zdola, rozhoduje se konsenzem, naše pojetí demokratické společnosti je, že mají lidé společně rozhodovat, jak bude ta společnost vypadat a taky o tom, jak bude vypadat město. To, čeho jsme svědky kolem Kliniky, je, že tady o tom rozhodují úředníci různých státních institucí, o tom, jak bude město vypadat, a odmítají vstoupit do veřejné diskuze o tom, jak se s těmi budovami má nakládat,“ prohlásil Ort o Klinice a úřadech v tomto videu. Prý úřady přenášejí zodpovědnost na soudy. „My tu nejsme proto, abychom ukázali, že pohrdáme soudy, ale abysme donutili SŽDC postavit se za ta rozhodnutí a ukázat, za kým stojí a za jakou vizí města stojí,“ řekl dále moderátor ČRo a argumentoval demokratickou podporou zdola.

Fotogalerie: - Vyklízení Kliniky

Exekutor chtěl vyklidit budovu v Jeseniově ulici v...
Exekutor chtěl vyklidit budovu v Jeseniově ulici v...
Exekutor chtěl vyklidit budovu v Jeseniově ulici v...
Exekutor chtěl vyklidit budovu v Jeseniově ulici v...
Exekutor chtěl vyklidit budovu v Jeseniově ulici v...
Exekutor chtěl vyklidit budovu v Jeseniově ulici v...

Vývoj na Klinice sledujeme ZDE

Anketa

Rozhazuje vláda Andreje Babiše zbytečně a nezodpovědně naše peníze?

26%
hlasovalo: 13628 lidí
Pak byl požádán, aby se vyjádřil i k argumentům o soukromém vlastnictví. „Myslím si, že fetišizace vlastnického práva je jeden ze základních problémů této společnosti, to, že je Praha v rukou několika málo lidí, to, jak se spekuluje s bydlením, že politická reprezentace ani média nejsou schopna vytvářet tlak na demokratizaci vlastnictví v oblastech, které jsou nejdůležitější a které umožňují základní životní potřeby. My rozhodně jsme pro demokratizaci vlastnictví,“ vysvětloval Ort postoj Kliniky k soukromému vlastnictví.

„A můžu si vzít váš mobil?“ odpověděl mu tazatel, na což Ort odvětil, že to není demokratické někomu sebrat mobil. „A sebrat barák ano?“ nedal se odbýt dotyčný. „My jsme barák nikomu nesebrali,“ bránil se Ort. „Tak co tady děláte?“ stihl říci ještě dotyčný, než byl prostor dán jiným tazatelům.

Ort se na Rádiu Wave označuje za „náboženského specialistu“, který připravuje pořad Hergot! Podle informací ze stránky rádia má za sebou studium Evangelické teologické fakulty a publicistické pokusy pro měsíčník Protestant. Čte prý hlavně teologii a politickou publicistiku. Heslo, které chce sdělit světu, je: „Solidaritou proti útlaku!“ Občas také přispívá na web A2larm.

Profil Jakuba Orta na stránkách rozhlasu ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Frajeři. Za 10 minut 20 mega. Krejčíř pláče, že tu není.“ Respirátory? Prý podvod, že privatizace bledne závistí

9:32 „Frajeři. Za 10 minut 20 mega. Krejčíř pláče, že tu není.“ Respirátory? Prý podvod, že privatizace bledne závistí

V dalším díle Jámy pekel se herní vývojář Daniel Vávra zaměřil na nyní nařízené ochranné pomůcky. Je…