Závazky Jakuba Jandy. Zahradilovi po dalším útoku došla trpělivost a začal tahat kostlivce

07.02.2021 13:39

Analytik Jakub Janda prozradil, že aktuálnímu vedení občanských demokratů věří ohledně ruské a čínské hrozby. Varoval však, že se v řadách ODS mají nacházet „dvě páté kolony“. Jednou z nich má být europoslanec Jan Zahradil, jenž se rozhodl reagovat. „Ve prospěch Komunistické strany Číny nebo ČLR nepracuji o nic více, než třeba Angela Merkelová,“ vzkázal. Vše bude mít možná další dohru.

Závazky Jakuba Jandy. Zahradilovi po dalším útoku došla trpělivost a začal tahat kostlivce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobistického spolku Evropské hodnoty

Anketa

Má Ústavní soud vaši důvěru?

7%
93%
hlasovalo: 30263 lidí
Jakub Janda, jenž se ostrými postoji vůči Rusku a Číně netají někdy i několikrát denně, se protentokrát rozhodl analyzovat stav uvnitř občanských demokratů.

Prozradil, že vedení strany „ohledně ruské a čínské hrozby“ věří. Existovat však v ní mají „dvě páté kolony“.

„Jan Zahradil dlouhodobě pracuje ve prospěch Komunistické strany Číny. Předtím pracoval pro zájmy Erdoganova Turecka a vietnamských komunistů, poslední roky je hlavním spojencem Číny v Evropském parlamentu,“ píše Janda o známém europoslanci.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Druhým politikem ODS na Jandově seznamu pak je jihočeský hejtman Martin Kuba. „Podporuje účast Rosatomu v tendru na dostavbu Dukovan, navzdory jasné odmítavé pozici českých bezpečnostních institucí, pěti opozičních stran a vedení samotné ODS,“ stěžuje si analytik s tím, že prý „obojí není překvapující“.

Jandův vzkaz dlouho nezůstal bez reakce a proti jeho nařčením již stihl Zahradil reagovat. „Velmi suše. Ohrazuji se proti opakovaným pomluvám, šířeným konspiračním teoretikem Jakubem Jandou (který mne ještě v roce 2013 žádal o pozici euroasistenta),“ odmítl.

Ve vztazích s Čínou se prý neangažuje více než německá kancléřka: „Ve prospěch Komunistické strany Číny nebo ČLR nepracuji o nic více, než třeba Angela Merkelová. Pouze nepatřím k vyznavačům ‘havlovského‘ idealistického směru čínské politiky ani tvrdé linie USA. Propaguji pragmatismus, realismus, obchodní vztahy. Dtto Vietnam.“

A Jandovi vzkázal, že jeho příspěvky k němu budou mít zřejmě dohru: „Závazky pana Jandy k domácí i zahraniční bezpečnostní komunitě jej zřejmě opakovaně nutí k rozšiřování dezinformací, fake news a atmosféry agentománie a špionománie. To je ovšem jeho problém a také těch, co mu tuto zpravodajskou činnost, lidově řečeno ‘baští‘. Nicméně existují již naštěstí právní precedenty, jimiž se dá podobným výpadům na sociálních sítích bránit. Protože k osobním útokům a ke zpochybňování mé osobní integrity dochází ze strany pana Jandy opakovaně, budu je nucen začít zkoumat.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Vy odpírači...“ Babiš zajel k očkování. Lidé se shlukli, premiér uzemnil

15:02 „Vy odpírači...“ Babiš zajel k očkování. Lidé se shlukli, premiér uzemnil

Premiér Andrej Babiš využil před parlamentními volbami aktivity vedení moravskoslezského hejtmanství…