Zaveďme čtyřdenní pracovní týden, navrhl odborářský odborník

23.01.2014 9:32 | Zprávy
autor: vam

Jak vyřešit problém se stále rostoucí nezaměstnaností? Zkrátit pracovní týden ze současných pěti na čtyři dny. A mzdy by se kvůli tomu snižovat nemusely. V rozhovoru pro server Týden.cz to uvedl ekonom Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Ungerman.

Zaveďme čtyřdenní pracovní týden, navrhl odborářský odborník
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad práce

Tuzemské hospodářství se potýká s problémem, který se zdá téměř neřešitelný – ať roste, nebo klesá, nezaměstnaných jsou stále statisíce. Na konci prosince jich bylo téměř 597 tisíc.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EU

Já teda nevím, ale vy máte dojem, že nyní v EU vše neurčují jen státy jako Německo, Francie? Možná máme právo veta, ale k čemu nám je to dobré, když nám EU diktuje vše a čím dál víc má tendenci zasahovat i do soukromí lidí? Nebo to vše se děje, protože naší zástupci v EU jsou k ničemu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chcete se smířit? Nelezte druhému domů.“ Umělci udeřili na landsmanšaft

20:10 „Chcete se smířit? Nelezte druhému domů.“ Umělci udeřili na landsmanšaft

„Snaha dodatečně smiřovat, co je smířeno, se neodbytně vlamuje do otevřených dveří. Celá tato akce j…