Zbabělá vláda. Něco řekne, pak to změní. Ondřeji Neffovi začíná docházet trpělivost

03.07.2021 8:49

Publicista Ondřej Neff sleduje další tanečky kolem covidu, a podle svých vlastních slov toho už začíná mít dost. Nechápe, proč vláda na jedné straně tlačí občany k očkování, ale současně na druhé straně i po očkovaných lidech vyžaduje, aby po dovolené chodili na covid testy a do karantény. Kabinet Andreje Babiše (ANO) je podle Neffa příliš zbabělý na to, aby tohle všechno zarazil. Ale stejně zbabělá je podle jeho názoru i současná opozice.

Zbabělá vláda. Něco řekne, pak to změní. Ondřeji Neffovi začíná docházet trpělivost
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff

Na podzim a v zimě loňského roku čelila vláda Andreje Babiše kritice, že v koronavirové krizi rozhoduje nepředvídatelně, ba přímo chaoticky. A letos v létě zmatečné rozhodování pokračuje.

Upozornil na to publicista Ondřej Neff v glose uveřejněné na serveru Neviditelný pes, v níž kroutil hlavou nad tím, jak vláda napřed striktně zakázala cesty do Tuniska, aby o dva dny později řekla, že zákaz vlastně není zákaz, ale jen důrazné doporučení do Tuniska nejezdit.

Současně vláda tlačí na to, aby se co nejvíc lidí nechalo očkovat, jenže už dopředu dává najevo, že očkování samo o sobě neznamená, že se vyhnete dalším restrikcím, jako např. povinné karanténě po návratu z Portugalska.

Přitom z tohoto chaosu existuje podle Neffa cesta ven.

„Máme před očima britský, potažmo singapurský systém: pandemie odtroubena, žijme normální životy, kdo se nenechal očkovat, ať už z principu, nebo z blbosti, má smůlu. Jenže na vyhlášení tohoto přístupu je vláda – pokud to nechystá – zbabělá. A opozice to po vládě nechce, protože co kdyby se to zvrtlo a přišla by o příležitost trhat protivníkovi kousíčky z těla. Obojí je zbabělost a je to hodné opovržení,“ zdůraznil spisovatel.

Pak už si položil jen jednu otázku.

„Koho ale pak máme volit, když jsou na obou stranách srabové?“ zeptal se v závěru své glosy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KSČM není žádná parta hodných strýců, čílil se Jurečka a připomínal Semelovou a Gottwalda

20:41 KSČM není žádná parta hodných strýců, čílil se Jurečka a připomínal Semelovou a Gottwalda

V XTV u Luboše Xavera Veselého se sešli lidovec Marian Jurečka a komunista Ludvík Šulda. Zástupci st…