Zbiju tě, naval prachy! Rom, co kradl na „Floyda“: To až někdo uvidí, děsí se Banga

20.07.2021 7:16

Mezi Romy nejen v Teplicicíh se šíří dezinformace o smrti Stanislava Tomáše a také podvodné sbírky na pozůstalé. Kdo za nimi stojí? Podle romského novináře z iDNES.cz, Patrika Bangy je to David Mezei. Na facebooku natáčí videa, kde sprostě nadává a říká si o peníze na podporu. „Nadává dalšímu člověku, že vybírá peníze a u toho mu vyhrožuje zbitím na všechny způsoby, prohlašuje se katem a nakonec si veřejně brousí nože a mluví o tom, jak svého oponenta rozřeže,“ popisuje videa Patrik Banga. A hrozí se toho, že někdo z Mezeie udělá mluvčího Romů.

Zbiju tě, naval prachy! Rom, co kradl na „Floyda“: To až někdo uvidí, děsí se Banga
Foto: Vít Hassan
Popisek: Údajný romský podvodník David Mezei se sestrou zemřelého Roma

Jak včera informoval deník iDnes, sbírka na podporu pozůstalých po Stanislavu Tomášovi, který zemřel v Teplicích po zákroku policie, skončila neznámo kde, u pozůstalých však nikoliv. A tím, kdo měl sbírku odcizit, má být romský aktivista David Mezei.

Anketa

Co je problémem romského etnika v ČR?

hlasovalo: 12529 lidí
O tom, co všechno Mezei dělá, se již před týdnem rozepsal romský novinář Patrik Banga. Ten odkazuje na videa ze sociálních sítí, ve kterých Mezei „nadává dalšímu člověku, že vybírá peníze a u toho mu vyhrožuje zbitím na všechny způsoby, prohlašuje se katem a nakonec si veřejně brousí nože a mluví o tom, jak svého oponenta rozřeže“. A přitom sprostě nadává.

„Nakonec hrdinně zaútočí na manželku svého oponenta a úchylně tam vypráví, jak ji bude znásilňovat,“ dodává Banga. Mezei byl dle novináře „hlavní hvězda“ neplánovaného protestu v Teplicích, který málem skončil střetem s policií.

„Ten samý David Mezei, který je na facebooku známý tím, že od nejchudších Romů vybírá peníze na dobročinné účely. Je otázka, kde přesně tyto peníze končí. Zjevné ale je, že Mezei dovedl vybírání peněz k takové dokonalosti, že mu jeho diváci peníze posílají s radostí,“ upozorňuje na chování aktivisty. Mezei podle něj obvinil neziskovku, která organizovala pietní akt, že se spojila s policií a že chtějí tělo Stanislava Tomáše spálit, aby se nic nezjistilo. A šíří další urážky.

Na videích pak dle Bangy hledal mrtvé tělo na policii, v pohřebním ústavu a v márnici. „U toho řve, štve Romy proti gádžům a neustále se nechá ubezpečovat, že jedině on může věc vyřešit, protože jej posílá Bůh.“ Na zadním sedadle přitom sedí sestra Stanislava Tomáše. „Která si patrně nevzpomněla, že s Miroslavem Brožem z Konexí vezla oblečení do pohřebního ústavu a domlouvala převoz zesnulého, tedy patrně věděla, kde mrtvý je,“ naznačuje podvod Patrik Banga. A dodává, že sestra si pak nevědomky objednala rakev za tři tisíce euro.

Banga konstatuje, že co dělá David Mezei, je nelegální a jedná se o podvod, ale o tom dle jeho názoru nemá smysl mluvit, stejně tak jako o sprostotě a výhrůžkách Mezeiových stoupenců. „Nikdy, a to ani u nácků jsem neviděl tolik koncentrované nenávisti a čistého rasismu, jako ve skupinách kolem Mezeie. A je jenom otázka času, kdy si toho všimne nějaký bulvární novinář, nebo fašistický politik a bude názory Mezeie ukazovat jako názor Romů,“ obává se Patrik Banga a ptá se, proč se romská elita nevymezí proti někomu, kdo páchá minimálně přestupek, s největší pravděpodobností však zločin a „doluje peníze z lidí, o jejichž existenci tady třicet let bojujeme.“

„Třicet let se tu vymezujeme proti různým rasistickým extremistům, třicet let jsme tu pod palbou různých Dělnických stran, Sládků, Okamurů nebo jiných spolků. Teď koukáme na to, jak extremista Rom dělá to samé v bleděmodrém,“ stěžuje si na Davida Mezeie dál a vyzývá, aby se vůči němu vymezili i další Romové.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozverný Bartoš se odvázal, polonazí fanoušci sebou škubali do rytmu. Koluje VIDEO z letní párty

19:23 Rozverný Bartoš se odvázal, polonazí fanoušci sebou škubali do rytmu. Koluje VIDEO z letní párty

Lídr koalice Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) do sněmovních voleb a předseda Pirátů Ivan Barto…