Zbláznil se Zaorálek? Jan Zahradil má vážné podezření

21.06.2018 15:51

Expert ODS na zahraniční politiku a europoslanec Jan Zahradil je v šoku z prohlášení, které dnes zaznělo na jednání sněmovního zahraničního výboru z úst předsedy výboru a exministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) o tom, že „Vietnam je organizovaný zločin“ a stalo se z něj bezpečnostní riziko prvního řádu. „Zaorálek se zbláznil? Takhle mluví předseda ZV a bývalý ministr zahraničí?“ rozčiloval se na sociální síti.

Zbláznil se Zaorálek? Jan Zahradil má vážné podezření
Foto: Daniela Černá
Popisek: Lubomír Zaorálek
reklama

Zaorálek ve svých kritických slovech adresovaných Vietnamu dnes na jednání zahraničního výboru také uvedl, že hlavním problémem mezi Českem a Německem je výroba pervitinu a čínské nebo vietnamské gangy, které ho vyrábějí. „Ta složka je takhle velká. A škody způsobené České republice jsou takového rozsahu, to byly desítky miliard,“ řekl Zaorálek s tím, že informace nebyly nikdy v plném rozsahu zveřejněny a jednalo se o nich pouze na Bezpečnostní radě státu.

Vietnamská strana prý nebyla schopná s problémem nic dělat. „My jsme tomu věnovali mimořádnou pozornost, tomu se věnovala i Bezpečnostní rada státu. „Vietnam je prostě organizovaný zločin. Já, když jsem byl v Hanoji a v Saigonu, tak se mi Vietnamci omlouvali, normální Vietnamci, že nám prostě takovýmto způsobem posílají takovýto rozsah zločinu do České republiky,“ řekl s tím, že z Vietnamu se stalo bezpečnostní riziko prvního řádu.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Z jeho slov ale doslova vstávají vlasy na hlavě europoslanci Janu Zahradilovi, podle kterého je jeho vyjádření snad jen špatným snem. „Zaorálek se zbláznil? Takhle mluví předseda ZV a bývalý ministr zahraničí?“ nestačil se divit na svém twitterovém účtu. „Z vietnamské národnostní menšiny v ČR (mj. nejpočetnější v zemích EU) dělá paušálně kriminálníky? Naprosto tyto výroky odmítám. Ať se Zaorálek českým Vietnamcům omluví,“ vyzval jej znechucený Zahradil.

Zaorálek ve svém prohlášení také odmítl, že se čeští pracovníci na zastupitelských úřadech účastní nelegálních praktik při obstarávání víz. „Odmítám spekulace, že naši pracovníci v tom jedou taky,“ řekl. Podle něj si to ministerstvo ověřovalo i za pomoci zpravodajských služeb. ČTK uvedla, že z debaty nakonec vyplynulo, že zahraniční výbor uspořádá k problematice vydávání víz a k Vietnamu zvláštní jednání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…