Zbořil: Politici se při povodních předvádějí, Zeman si zachoval rozum

05.06.2013 12:48

Politologové oslovení serverem Týden.cz se nemohou shodnout v hodnocení vystoupení prezidenta Miloše Zeman k povodním. Zatímco Rudolf Kučera znechuceně konstatoval, že pasivita a dokonce výsměch těm, kteří se snaží něco udělat, není vhodným chováním prezidenta, Zdeněk Zbořil si myslí, že střídmá reakce byla lepší než teatrální předvádění, které při povodních již od roku 2002 tradičně předvádějí čeští politici.

Zbořil: Politici se při povodních předvádějí, Zeman si zachoval rozum
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„Takhle se nechová prezident,“ zhodnotil Zemanovo vystoupení politolog Rudolf Kučera. „Všude na světě se státníci jezdí podívat na situaci, aby ji zhodnotili a věděli, co by mohli eventuálně sami dělat. To je normální,“ říká s tím, že to není žádné plané gesto. Český prezident však nic takového neudělal a ještě se těm, kteří to dělali, posmíval na tiskové konferenci.

Zeman na pondělním brífinku poznamenal, že nepovažuje za produktivní létat nad postiženými územími v helikoptéře, jak to činil premiér Petr Nečas.

Politolog Zdeněk Zbořil si však myslí, že od prezidenta se ani více čekat nemělo. „Zdá se mi, že neustále probíhá soutěž mezi politickými představiteli, kdo se ukáže víc na veřejnosti, když se stane neštěstí,“ poznamenal politolog. Něco podobného jsme prý mohli vidět už v roce 2002.

Ve světě je podle něj běžné naopak umírněné vystupování a v tomto smyslu Zeman vystoupil velmi rozumně. „Americký prezident pronese vždy na veřejnosti jednu větu. Garantuje tak lidem, že stát se o ně postará. Zeman vystoupil na odpovídající úrovni,“ uzavřel Zbořil. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Posedlí mesiáši, chiliasmus jak vyšitý, propaganda!“ Dolejš se už neudržel po posledním hlásání aktivistky Grety

13:21 „Posedlí mesiáši, chiliasmus jak vyšitý, propaganda!“ Dolejš se už neudržel po posledním hlásání aktivistky Grety

Klimatická aktivistka, Švédka Greta Thunbergová na pátečním shromáždění v Berlíně ocenila mladé, že …