Zbraň každému rozumnému člověku, vyzývá český politik

12.01.2016 6:45

Místopředseda Strany svobodných občanů František Matějka se na svém blogu na serveru iDnes.cz zamyslel nad tím, co by bylo zárukou většího bezpečí. „Zbraň každému rozumnému člověku,“ tvrdí.

Zbraň každému rozumnému člověku, vyzývá český politik
Foto: facebook
Popisek: František Matějka

„Jedněm slouží pro útok, druhým na obranu. Těm prvním ji předem nikdo nikdy sebrat nedokáže. Těm druhým ji kvůli prvním nikdo nikdy sebrat nesmí. Zbraň byla a je součástí života lidí na Zemi. A bude,“ řekl Matějka úvodem.

Podle něj se v průběhu doby mění jen technická podstata zbraně, nikoli samotná podstata její existence a použití. „Zbraň není špatná. Špatní jsou ti, kteří ji použijí proti druhým s cílem je o něco připravit. Špatní a násilničtí lidé vždy byli, jsou a budou. Stejně jako ve všech oblastech lidského života i zde funguje jistá obdoba zákona o zachování energie. Při každém nepřirozeném umělém vychýlení stavu v neprospěch jednoho dojde ke zvýhodnění druhého. V oblasti omezení držení a nošení zbraní jde pak o znevýhodnění mnohdy fatální, v neprospěch budoucích obětí,“ uvedl Matějka.

Z prosté selské logiky podle názoru Matějky plyne, že čím více lidí na planetě, tím více jednotlivců inklinujících k násilí, a tím pádem stále více potenciálních obětí. „Samostatnou kapitolou je pak současná vlna migrace, se kterou do Evropy přicházejí lidé z oblastí, kde je násilí v různých formách mnohdy běžnou součástí jejich životů,“ sdělil k současné migrační krizi. 

„Zbraně nepřestanou výrobci vyrábět a prodejci prodávat jen proto, že to někdo odhlasuje. To je raději svrhnou převratem, než by tento byznys zmizel ze světa. Zároveň je zásadní chybou, aby zbraně měly k dispozici jen státy a jejich silové složky. Historie ukazuje, že přesně to bylo důvodem katastrofálních válek. Ke zbraním musejí mít proto přístup i občané. Zbraně totiž neslouží jen k ochraně vlastního života, zdraví a majetku. Současná elita, která nás dovedla do doby permanentního konfliktu, velmi dobře ví, že by zbraně mezi lidmi mohly sloužit také k obraně před státní mocí, která selhala a sebrala jim jejich svobodu,“ podotkl Matějka. I z toho důvodu tvrdí, že si nesmíme sebemenším způsobem nechat omezit dosavadní právo na držení a nošení zbraní tak, jak to navrhuje Evropská komise. 

Původní text ZDE.

„Zbraň každému rozumnému člověku, který ví, co je to odpovědnost za svůj život, zdraví a majetek. Zbraň každému, kdo nezapomněl, co je to svoboda. Zbraň každému, kdo je netrestaný a bezúhonný a chce ji. Chtělo by se mi napsat, že zbraň patří do každé rodiny, ale respektuji, že to tak ve své rodině někdo nechce – přestože má doma nože a kladiva, což jsou nejpočetnější zbraně, pokud jde o použití při vraždě,“ podotýká Matějka. Každý ozbrojený občan je podle jeho názoru jednou ze záruk bezpečnosti uvnitř státu. 

„Pokud se vláda bojí občanů a chce omezit jejich přirozené právo na zbraň, pak vládne blbě. Každá vláda by měla dělat vždy všechno pro to, aby v případě dosažení bodu zlomu stáli ozbrojení občané na její straně, a ne proti ní,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš přirovnal Ester Ledeckou k Zátopkovi a Čáslavské. Demonstranti z Václaváku puknou vzteky, až si toto přečtou

19:51 Babiš přirovnal Ester Ledeckou k Zátopkovi a Čáslavské. Demonstranti z Václaváku puknou vzteky, až si toto přečtou

I přestože všechna média informují o demonstraci na Václaváku, jejímž terčem byl i šéf hnutí ANO And…