Zchudli, ale přesto brali! Podívali jsme se na to, jak neziskovka pana Ondráčky obchodovala se státem v posledních dvou letech

24. 12. 2018 18:37

Nezisková organizace Transparency International získala v posledních dvou letech pouze dvě veřejné zakázky: v celkové hodnotě 643 tisíc korun, obě od Technologické agentury České republiky. U obou šlo o nastavování mechanismů proti korupci a jejich prověrku.

Zchudli, ale přesto brali! Podívali jsme se na to, jak neziskovka pana Ondráčky obchodovala se státem v posledních dvou letech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ředitel Transparency International ČR David Ondráčka
reklama

V odkrývání zakázek a financování neziskové organizace Transparency International se ParlamentníListy.cz zatím soustředily spíše na starší roky.

Po nahlédnutí do veřejného rejstříku smluv či prostřednictvím serveru Hlídač státu a zadaní identifikačního čísla TI to vypadá na to, že to v posledních dvou letech pro Transparency International nebyla žádná sláva.

Neziskovka Davida Ondráčky si na veřejných zakázkách a obchodech s veřejnou správou oproti předešlým letům pohoršila.

Jediným subjektem státní správy, se kterým Transparency International podle veřejně dostupných zdrojů v posledních dvou letech obchodovala, byla Technologická agentura České republiky (TAČR). U té Transparency v daném období získala dvojici smluv v celkové hodnotě 643 tisíc korun.

Anketa

Myslíte, že se v roce 2019 budeme mít lépe než v tomto končícím roce?

23%
77%
hlasovalo: 18933 lidí
První, chronologicky starší smlouvu TI a TAČR podepsaly koncem srpna 2016 (smlouva v databázi Hlídač státu zde). Jedná se o smlouvu zahrnující činnosti v rámci podpory projektu „Prověření nastavení protikorupčních opatření v Technologické agentuře České republiky a návrh doporučení pro jejich změnu a rozvoj“. „Výsledky předmětu plnění budou předány objednateli v tištěné podobě ve 2 vyhotoveních a v elektronické podobě na CD nosiči jako dokument MS Word,“ lze se dočíst ze smlouvy, která je volně dostupná. Dále se lze dočíst, že rozpis cen a služeb je obsažen v příloze s názvem „Cenová nabídka Transparency International“. Tento dokument ovšem v registru k nahlédnutí není.

Druhá, novější smlouva (kontrakt v databázi hlídač státu zde), v celkové hodnotě (včetně DPH) 363 tisíc korun byla uzavřena 23. listopadu 2018 a týká se poskytování služeb Transparency International- protikorupční prověrky.

Dodavatel, kterým je TI, se podle veřejně dostupné smlouvy „zavazuje pro Objednavatele poskytnout službu spočívající v prověrce nastavení etických a protikorupčních mechanismů a analýze problematiky střetu zájmů“. „Výstupem této analýzy bude závěrečná zpráva, obsahující popis zkoumaných oblastí a použitých metod, popsání zjištěných skutečností a jejich potenciální rizikovost a vytyčená doporučení,“ stojí dále v dokumentu. Nejpozdějším termínem dodání je ve smlouvě stanoveno 31. březen 2019.  

Na rozdíl od starší zakázky, zde již lze dohledat i přílohu s cenovou nabídkou Transparency International. Navrhovanou odměnou za služby v ní je částka 300 tisíc korun bez DPH. Doba trvání je určena od 30. listopadu 2018 do 31. března 2019.

Časový rozsah práce je určen na 130 tzv. man days (člověkohodina: čas odpovídající práci průměrného člověka za hodinu, člověkoden pak v Česku zahrnuje osm pracovních hodin). Tým Transparency International, který na úkolu pracuje, zahrnuje čtyři pracovníky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jok
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

21:24 Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

„Já vím, že mi píšete, kdy půjdou děti do školy, jak to bude na horách a další věci. Ale teď musíme …