Jedna velká evropská politická éra je za námi. Německou kancléřku Angelu Merkelovou, která v Německu vládla 16 let a která významně ovlivňovala politiku celé Evropy, dnes s definitivní platností v kancléřském křesle vystřídal sociální demokrat Olaf Scholz.
„Já čekám, že ta politika nebude k Čechům tolik smířlivá, jako byla za Angely Merkelové,“ poznamenal Zdechovský před kamerami ČT s poukazem na to, že Merkelová rozuměla střední Evropě, rozuměla některým psychologickým bariérám mezi západní a východní Evropou.
Nový kancléř Olaf Scholz už dal najevo, že by chtěl v některých oblastech EU posunout kupředu a to i za cenu toho, že některé věci nebudou rozhodnuty za souhlasu všech členských států EU, ale jen většiny států tak, jak s nimi pracuje Lisabonská smlouva.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.