Zdeněk Škromach vymyslel, jak kandidovat na Hrad: Tohle ještě nikdo nezkusil. Souvisí to se Zemanem

30.01.2017 7:12

Bývalý senátor za ČSSD Zdeněk Škromach se chystá na Hrad. Ale až v momentě, kdy současná hlava státu ve své funkci skončí. Jak totiž prozradil v Lidových novinách, chce být novým Zemanem.

Zdeněk Škromach vymyslel, jak kandidovat na Hrad: Tohle ještě nikdo nezkusil. Souvisí to se Zemanem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Škromach

V současné době Škromach, jenž mimo jiné se svými voliči komunikuje prostřednictvím Hovorů od bazénku, podporuje Miloše Zemana. „Všichni jdou proti Milošovi, já naopak kandiduji s ním. Chci být připraven na chvíli, kdy Miloš Zeman nebude prezidentem, a vytvářím si pozici, aby mi toto volební portfolio nikdo nevyfoukl,“ vysvětlil s tím, že kdyby kandidovali oba, tříštily by se síly. 

Po odchodu z politiky, kdy neuspěl v podzimních senátních volbách, řeší Škromach ale i osobní záležitosti a existenční uplatnění. Již nyní má ale kolem sebe tým spolupracovníků, s nimiž ladí volební témata a shání finance. Jak uvádí, chce jen národní zdroje. 

„Chtěl bych být lidový kandidát. Pokouším se proto vytvářet síť dobrovolníků a známých, kteří se snaží pomoci. Na transparentním účtu bych pak chtěl střádat peníze od dobrovolných přispěvatelů. Nechci lobbing, chci, aby lidé měli zájem mi něčím drobným přispět. Nesmí jít o žádné pochybné finance od offshorových firem, chci jen národní peníze,“ řekl jasně. Neformálně tak oslovuje podnikatele, zda by byla ochota se na kampani finančně podílet.

Co se týče programu, zmínil Škromach v rozhovoru otázku bezpečnosti. „Třeba plyn k nám přichází z nestabilních zemí, za nemalou hrozbu považuji takzvaný blackout (výpadek elektřiny). Jde o místní a regionální soběstačnost, energetickou či potravinovou. Zajímá mě bezpečnost zdrojů pitné vody, ne nadarmo se říká, že příští války se povedou právě o ni,“ uvedl.

Své řekl také k ČSSD, která v posledních letech podle něj ztratila pozice. Dříve se, jak říká, dokázala ČSSD rozkročit a zaujmout širší vrstvy. „Dnes se veřejnost potýká s novými otázkami, problém je, že odpovědi nepřinášíme. Ukazuje se, že Babišovo jednoduché sdělení ‚všeci kradnú‘ dokáže nasát i voliče, kteří fakticky ani nevědí, proč ANO volí. Hnutí se daří lákat nejen voliče sociální demokracie, ale i komunistů,“ řekl.

Ve straně by se pak Škromach, v případě vnitrostranického referenda pro volby hlavy státu, snažil získat nominaci. „Spíše se ale snažím udržet odstup od stranické kariéry. A dostat se do méně stranicky zaměřené pozice. Může se stát, že ve finále proti sobě budou kandidáti, kteří nebudou spojováni s konkrétní stranou. Půjde o osobnostní volbu,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vám ty otázky psal Okamura, řekl Ivan Bartoš, když ho Bobošíková tepala: Co ta Antifa? Uprchlíci, vítejte? Nemocný Zeman, a co Schwarzenberg?

20:43 Vám ty otázky psal Okamura, řekl Ivan Bartoš, když ho Bobošíková tepala: Co ta Antifa? Uprchlíci, vítejte? Nemocný Zeman, a co Schwarzenberg?

Předseda Pirátů Ivan Bartoš zavítal do internetové televize XTV. Zpovídala ho tu bývalá česká europo…