Zdeněk Škromach vymyslel, jak kandidovat na Hrad: Tohle ještě nikdo nezkusil. Souvisí to se Zemanem

30.01.2017 7:12 | Zprávy
autor: vef

Bývalý senátor za ČSSD Zdeněk Škromach se chystá na Hrad. Ale až v momentě, kdy současná hlava státu ve své funkci skončí. Jak totiž prozradil v Lidových novinách, chce být novým Zemanem.

Zdeněk Škromach vymyslel, jak kandidovat na Hrad: Tohle ještě nikdo nezkusil. Souvisí to se Zemanem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Škromach

V současné době Škromach, jenž mimo jiné se svými voliči komunikuje prostřednictvím Hovorů od bazénku, podporuje Miloše Zemana. „Všichni jdou proti Milošovi, já naopak kandiduji s ním. Chci být připraven na chvíli, kdy Miloš Zeman nebude prezidentem, a vytvářím si pozici, aby mi toto volební portfolio nikdo nevyfoukl,“ vysvětlil s tím, že kdyby kandidovali oba, tříštily by se síly. 

Po odchodu z politiky, kdy neuspěl v podzimních senátních volbách, řeší Škromach ale i osobní záležitosti a existenční uplatnění. Již nyní má ale kolem sebe tým spolupracovníků, s nimiž ladí volební témata a shání finance. Jak uvádí, chce jen národní zdroje. 

„Chtěl bych být lidový kandidát. Pokouším se proto vytvářet síť dobrovolníků a známých, kteří se snaží pomoci. Na transparentním účtu bych pak chtěl střádat peníze od dobrovolných přispěvatelů. Nechci lobbing, chci, aby lidé měli zájem mi něčím drobným přispět. Nesmí jít o žádné pochybné finance od offshorových firem, chci jen národní peníze,“ řekl jasně. Neformálně tak oslovuje podnikatele, zda by byla ochota se na kampani finančně podílet.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jan Jakob byl položen dotaz

Podnikatelé

Když kritizujete vládu za to, že jsou proti podnikatelům, můžete mi říci, v čem jste byli lepší? Co dobrého jste pro podnikatele udělali? Myslíte, že třeba zvýšení odvodů podnikatelům snad pomohlo? Navíc v době nejvyšší inflace?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Smí prodavačka či instalatér také nadávat v ČT?“ Výzva k zákroku kvůli umělcům

14:34 „Smí prodavačka či instalatér také nadávat v ČT?“ Výzva k zákroku kvůli umělcům

„Vyvezte tu žumpu,“ říká lektorka a mediální expertka Alena Maršálková poté, co Česká televize odvys…