Zdeněk Zbořil uvádí na pravou míru tvrzení o ukradeném Krymu

01.12.2018 11:36

Politolog Zdeněk Zbořil se na serveru PrvníZprávy.cz vyjádřil k aktuální situaci na českém Ministerstvu zahraničních věcí. Podle něj se nad diplomacií stále vznáší stín europoslance Miroslava Pocheho.

Zdeněk Zbořil uvádí na pravou míru tvrzení o ukradeném Krymu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Zbořil

„Prezident Zeman je aktivní v zahraniční politice, pro některá média až příliš. A premiéra Babiše česká média už ani nestačí sledovat a přinášejí jenom jednoduché agenturní zprávy,“ poznamenal úvodem Zbořil. Připomněl přitom, jak prezident republiky byl léta napadán, jak dělá nějakou nezávislou zahraniční politiku a že to má dělat vláda.

Původní text ZDE.

„Poslanecká sněmovna, která je vysílená kauzou Čapí hnízdo a partyzánskou akcí Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka ve Švýcarsku, zkrátka je tak vyčerpaná, že ani snad nezaregistrovala Kerčskou krizi,“ dodal Zbořil.

„Stále se mluví o ruské agresi a zatčení ukrajinských námořníků nebo agentů. Jsou tady i podivné komentáře tzv. odborníků, kteří se vyjadřují o této krizi tak, že to ani nemusíme poslouchat, jsou to známé, zavedené firmy, o kterých víme dopředu, než pozdraví v té televizi, co řeknou. Jen to neustálé omílání anexe autonomní oblasti  Krym. Oni se ale vyhýbají tomu, že Krym byl autonomní oblastí Ukrajinské republiky a že je tedy také autonomní oblastí Ruské federace, ale to neustálé omílání, že historie je taková nebo onaká, ale samozřejmě nezmiňují, že Krym byl anektován Ukrajinou  po roce 1992,“ dodal Zbořil.
 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vefTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„I na náves je jich málo.“ Kalousek po „lemplech“ znovu nastoupil na protestující Čechy. Spustil lavinu

20:05 „I na náves je jich málo.“ Kalousek po „lemplech“ znovu nastoupil na protestující Čechy. Spustil lavinu

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se posmívá lidem, kteří se dnes odpoledne sešli na…