Zdeněk Zbořil uvádí na pravou míru tvrzení o ukradeném Krymu

01.12.2018 11:36

Politolog Zdeněk Zbořil se na serveru PrvníZprávy.cz vyjádřil k aktuální situaci na českém Ministerstvu zahraničních věcí. Podle něj se nad diplomacií stále vznáší stín europoslance Miroslava Pocheho.

Zdeněk Zbořil uvádí na pravou míru tvrzení o ukradeném Krymu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Zbořil

„Prezident Zeman je aktivní v zahraniční politice, pro některá média až příliš. A premiéra Babiše česká média už ani nestačí sledovat a přinášejí jenom jednoduché agenturní zprávy,“ poznamenal úvodem Zbořil. Připomněl přitom, jak prezident republiky byl léta napadán, jak dělá nějakou nezávislou zahraniční politiku a že to má dělat vláda.

Původní text ZDE.

„Poslanecká sněmovna, která je vysílená kauzou Čapí hnízdo a partyzánskou akcí Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka ve Švýcarsku, zkrátka je tak vyčerpaná, že ani snad nezaregistrovala Kerčskou krizi,“ dodal Zbořil.

„Stále se mluví o ruské agresi a zatčení ukrajinských námořníků nebo agentů. Jsou tady i podivné komentáře tzv. odborníků, kteří se vyjadřují o této krizi tak, že to ani nemusíme poslouchat, jsou to známé, zavedené firmy, o kterých víme dopředu, než pozdraví v té televizi, co řeknou. Jen to neustálé omílání anexe autonomní oblasti  Krym. Oni se ale vyhýbají tomu, že Krym byl autonomní oblastí Ukrajinské republiky a že je tedy také autonomní oblastí Ruské federace, ale to neustálé omílání, že historie je taková nebo onaká, ale samozřejmě nezmiňují, že Krym byl anektován Ukrajinou  po roce 1992,“ dodal Zbořil.
 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Kdo nejde s námi, jde proti nám

Nevybíravě jste odsoudil demostranty proti vládě či voliče Babiše. Jak mi vyvrátíte dojem, že jste tu jen pro vaše voliče? Proč vrážíte mezi lidi klíny, proč se je nesnažíte stmelovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Padlo po volbách: Naděje přichází s Pavlem. Ale i hrozba pro Fialu. Až si uvědomí, co má teď Babiš

5:00 Padlo po volbách: Naděje přichází s Pavlem. Ale i hrozba pro Fialu. Až si uvědomí, co má teď Babiš

ANKETA Prezidentem České republiky byl zvolen Petr Pavel. ParlamentníListy.cz se ptaly, co tento výs…