Zděšený Luděk Niedermayer k situaci v USA

07.01.2021 8:05

Nejradikálnější příznivci končícího prezidenta Donalda Trumpa vtrhli do budovy Kongresu. Předsedkyně dolní komory Kongresu požádala o pomoc při vyklízení budovy Národní gardu. Během potyček byla jedna žena postřelena a svým zraněním podlehla. Údajně zemřeli i další tři lidé. Europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) bez obalu konstatoval, že to, co se děje ve Washingtonu, je strašné a plnou odpovědnost za to nese končící prezident USA Donald Trump.

Zděšený Luděk Niedermayer k situaci v USA
Foto: Repro Twitter
Popisek: 45. americký prezident Donald Trump
reklama

45. prezident USA Donald Trump se několik hodin po skončení listopadových prezidentských voleb prohlásil za vítěze. Učinil tak, ačkoli zdaleka nebyly sečteny všechny hlasy. Velké množství Američanů přitom kvůli koronaviru využilo možnost hlasovat korespondenčně, takže se dalo předpokládat, že sčítání nějakou chvíli potrvá.

Jak šel čas, ukazovalo se, že ve volbách zvítězí spíše Trumpův demokratický vyzyvatel Joe Biden, ale Trump odmítal uznat, že prohrál a opakovaně nahlas deklaroval, že mu bylo volební vítězství ukradeno. Bidena jako vítěze sice potvrdily jednotlivé státy USA, ale Trump stále odmítal uznat porážku.

Vše vyvrcholilo 6. ledna, kdy mělo být Bidenovo vítězství stvrzeno na společném zasedání obou komor Kongresu amerického parlamentu. Trump na 6. ledna svolal do Washingtonu své příznivce a ti do budovy Kongresu přes řadu bezpečnostních opatření vtrhli a přinutili zákonodárce přerušit jednání.

Europoslanec Luděk Niedermayer považuje tuto situaci za příšernou a za jednoznačného viníka označuje Donalda Trumpa.

„To, co se právě děje ve Washingtonu, je šílené, děsivé, smutné a nebezpečné zároveň. Odpovědnost za to nese Donald Trump. Ukazuje to, jak je nebezpečné, když se k moci dostane nezodpovědný, sebestředný a navíc (myslím si) hloupý člověk. A co se stane když ho i ti, kteří s ním zjevně nesouhlasí, ale patří do stejného kempu, začnou i přes jeho podivné rozhodování a chování, bezmezně podporovat,“ napsal Niedermayer na sociální síti Facebook.

„Dokáže to napáchat obrovské škody, které se budou obtížné a dlouho napravovat. Není to dnes bohužel abstraktní varování. A to nejen pro naši zemi.  A to, zda se poučíme, rozhodne, zda ve střetu s opravdu složitými problémy dneška lidstvo uspěje...,“ pokračoval europoslanec.

Nakonec konstatoval, že by přál Spojeným státům, aby se situace v jejich zemi zklidnila.

Může za to Trump, říká Luděk Niedermayer

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A je jasno. Tajná nahrávka prozrazuje, jak CNN podporovala Bidena a zamlčovala útoky černochů

9:39 A je jasno. Tajná nahrávka prozrazuje, jak CNN podporovala Bidena a zamlčovala útoky černochů

Po internetu se šíří tajně zachycená nahrávka technického ředitele americké televize CNN, kde přizná…