Zděšený Petr Honzejk od Bakaly: Tomio Okamura získá ve volbách hodně!

26.09.2017 13:55

Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk se dnes na serveru iHNed.cz rozepsal o šéfovi hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamurovi. Nazval jej hnědým koněm voleb.

Zděšený Petr Honzejk od Bakaly: Tomio Okamura získá ve volbách hodně!
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Honzejk ve svém komentáři zmiňuje, že Tomio Okamura dovedně pracuje se strachem z migrace a současně se tváří jako jediná skutečná alternativa, uvedl komentátor. Podle něj tak může šéf SPD nakonec přitáhnout i ty, kdo jsou naladěni tak protisystémově, že zatím vůbec nevolili. „Jako se to povedlo v Německu Alternativě pro Německo,“ zmiňuje úspěch AfD, která v německých parlamentních volbách nyní skončila třetí.

V komentáři mimo jiné zmiňuje rozhovor dvou agilních důchodců v pražské tramvaji, kdy se jeden druhému svěřuje, že bude volit právě Tomio Okamuru. „Tomio Okamura, objektivně xenofob, eurofob a populista, představuje pro mnoho nespokojených lidí, samozřejmě nejen důchodců, jediný ‚autentický‘ a ‚nezprofanovaný‘ protest. Je dost důvodů domnívat se, že politik, který dovedně pracuje se strachem z migrace a dokáže se tvářit jako jediná skutečná alternativa, míří výš než k šesti-sedmi procentům, jež mu přiznávají výzkumy,“ podotkl komentátor. 

Anketa

Kdybyste byli Andrejem Babišem, do které TV debaty byste šli?

hlasovalo: 6661 lidí

Původní text ZDE

A všímá si například i toho, že šéf SPD si vede nejlépe ze všech českých politiků na sociálních sítích, kdy jeho stránku sleduje 265 tisíc lidí. „Okamura tak úspěšně oslovuje mladé lidi, což dobře ilustrují výsledky projektu ‚studentské volby‘. Na učilištích Okamura suverénně vyhrál ziskem 29 procent hlasů. Mimoto Okamura výborně zvládá žánr ‚beseda před venkovskou hospodou‘ a úspěšně oslovuje starší lidi, kteří na sociálních sítích nejsou. Dokáže tak zaujmout voliče napříč generacemi,“ dodal Honzejk.

Závěrem pak poznamenal, že si sice můžeme dělat legraci z toho, že strážcem české indetity je poloviční Japonec, ale může nám také rychle dojít humor. „Řada lidí vůbec nepřiznává, že Okamuru bude volit. Ne proto, že by se báli perzekuce nebo se za to styděli. Ale chtějí to establishmentu nandat, takže nespolupracují ani s agenturami, které považují za jeho součást. Hlas pro Okamuru si schovávají jako formu partyzánského útoku ze zálohy,“ uzavřel Honzejk s tím, že Okamura je černým koněm těchto voleb.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hajzle, lžeš. K vyhazovu Klause ml. padla silná svědectví

7:55 Hajzle, lžeš. K vyhazovu Klause ml. padla silná svědectví

Názor na vyloučení poslance Václava Klause mladšího z ODS není v ODS jednoznačný. Za neloajálního ho…