Zdražíme testy a zpřísníme je. Očkováno musí být 80 %! Vláda už má plán

14.10.2021 10:47

Počty nových koronavirových případů v České republice dál rostou, za poslední dobu o 1500 nových případů denně a končící vláda Andreje Babiše řeší, co s tím. Hlavní hygienička vidí cestu v očkování. Proočkovanost by v ideálním případě měla být přes 80 procent. Ale jak ji dosáhnout? Svrčinová naznačila plán.

Zdražíme testy a zpřísníme je. Očkováno musí být 80 %! Vláda už má plán
Foto: archiv KHS
Popisek: Pavla Svrčinová ještě jako ředitelka krajské hygieny v Ostravě

Od rána jednala Rada vlády pro zdravotní rizika. Po jejím rokování předstoupila před novináře hlavní hygienička Pavla Svrčinová a řekla jasně: „Očkujte se.“

Anketa

Chcete Andreje Babiše za příštího prezidenta?

70%
16%
hlasovalo: 34723 lidí

„Všichni účastníci se shodli na tom, že nejdůležitější preventivní opatření je očkování. To v České republice, jak všichni víme, vázne. Nemáme proočkováno z celkové populace ani 60 procent, takže tam budeme napínat svoje síly. Promýšleli jsme strategie, jak motivovat občany k tomu, aby přišli na první dávku a také aby přišli i na třetí dávku. Zatím se dostavilo poměrně malé procento lidí, kteří byli vyzváni k přeočkování tou třetí dávkou,“ popsala situaci Svrčinová před kamerami ČT.

„Ta motivace bude taková, že budeme oslovovat jednotlivé starosty a hejtmany a budeme vysílat do oblastí, kde je nižší proočkovanost, mobilní týmy, což už se děje, a zvažujeme další cesty jak motivovat občany,“ zaznělo také z úst hygieničky s tím, že motivovat bude i zkrácení platnosti covid testů.

Od 25. října by prý také měla platit nová pravidla pro karanténu. Ale jak konkrétně, Svrčinová prozatím prozradit nechtěla.

Může prý nastat i situace, že se respirátory budou nosit ve všech interiérech. Pokud se situace bude nadále zhoršovat, podle Svrčinové nelze vyloučit, že vláda odsune antigenní testy a bude uznávat pouze testy PCR.

Teoreticky je také možné, že se do restaurací dostanou jen očkované osoby. „I to je další stupeň, že ti očkovaní nebo po prodělání nemoci budou mít vstup, ale to by se musela podstatně zhoršit situace,“ uvedla Svrčinová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sabotáž očkování: Etzler zbořil úplně vše. To je zlé

7:24 Sabotáž očkování: Etzler zbořil úplně vše. To je zlé

Počet nakažených covidem-19 narůstá, ale úmrtí se zatím drží hluboko pod průměrem toho, co Česko zaž…