Že chce Rusko obsadit Pobaltí? Spíš se podívejte na minulost senátora McCaina, navádí Jan Petránek

16.05.2015 17:24

Novinář a publicista Jan Petránek ujistil veřejnost, že v Rusku se nekrade o nic víc než u nás. Na Ukrajině je prý situace už jiná, korupce je tam na zcela jiné úrovni. Rovněž vyvrátil nařčení některých západních politiků, že Rusko má zájem na obsazení pobaltských zemí. Píše se na serveru prvnizpravy.cz.

Že chce Rusko obsadit Pobaltí? Spíš se podívejte na minulost senátora McCaina, navádí Jan Petránek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Petránek

Petránek hned na úvod podotkl, že možná tlačí „na pilu z jiné strany, než jste svědky z programů České televize a z rádia“. Rusko je z pohledu míry korupce na stejné míře jako Česko, o Ukrajině se to však říci nedá.

Petránek varoval před různými nařčeními a názory západních politiků, jako je například americký senátor John McCain. Ten prý silně podporuje vyzbrojování pobaltských zemí.

„Při svém působení v armádě bombardoval ve Vietnamu napalmem tamější obyvatelstvo. Zároveň podle Petránka není bez zajímavosti, proč je tlak na zvýšení nákladů na armádu. Ze 100 procent zbraní se 49 procent vyrábí pro USA, které se snaží je uplatnit nebo prodat spřáteleným zemím,“ seznámil Petránek s McCainovou vojenskou historií a zároveň uvedl důvod, proč Spojené státy americké podporují vyzbrojování zemí NATO.

Elitní novinář označil nařčení, že Rusko má spadeno na pobaltské státy, za hloupost a uvedl názor bývalého britského velvyslance, který působil v Moskvě. „Proč by to proboha dělali. Vždyť by mu vzniklo spoustu ekonomických problémů, které tyto země mají,“ protivil se bývalý britský velvyslanec názoru, že chce Rusko obsadit pobaltské státy.

„Tyto země byly v minulosti v roli zelinářské zahrady pro Petrohrad,“ stručně popsal Petránek pobaltské státy z pohledu Ruska.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

13:38 Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

Martin Komárek se zase jednou přihlásil o slovo. A znovu to stálo za to. Baviče Karla Šípa v nadsázc…