Že jste s někým v koalici, neznamená, že jste si postavili dvojdomek a budete šťastně žít, uvedl ministr Hamáček

16.09.2020 15:22

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček byl hostem předvolební debaty na TV Nova, kde hovořil o současné koronavirové situaci v České republice. Přiznal, že i když jsou sociální demokraté v koalici s hnutím ANO, neznamená, že budou se vším souhlasit.

Že jste s někým v koalici, neznamená, že jste si postavili dvojdomek a budete šťastně žít, uvedl ministr Hamáček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček
reklama
Jan Hamáček uvedl, že na jaře měl jiný názor, jak krizi řešit, stejně tak ho má i teď. „Jaro mi dalo za pravdu, tak uvidíme, jak to dopadne na podzim,“ uvedl Hamáček.
 
„To, že jste s někým v koalici, neznamená, že jste si postavili dvojdomek a budete spolu šťastně žít až do smrti. Snažíme se společně zemi posunovat dopředu. Není ale samozřejmě podmínkou, že budeme ve všem souhlasit,“ napsal poté předseda ČSSD na svůj facebook. 
 

Jan Hamáček

  • ČSSD
  • Od 12.4. 2021 pověřen řízením Ministerstva zahraničních věcí
  • 1. místopředseda vlády
 
Ministr vnitra uvedl, že na jaře zastával názor, aby se vzniklá situace řešila podle krizového zákona a řešili to ti, kteří tomu rozumějí. „Kolegové z hnutí ANO, pan premiér a pan ministr zdravotnictví to chtěli dělat po svém a dopadlo to, jak to dopadlo,“ uvedl v debatě TV Nova Hamáček.  
 

Anketa

Bojíte se COVIDu-19? (Ptáme se od 16.9.2020)

41%
59%
hlasovalo: 21060 lidí
 
„23. července jsem řekl: ‚Pozor, čísla jdou zase nahoru, nosme všichni roušky dobrovolně.‘ První reakce ministra Vojtěcha? Že straším lidi,“ říká ministr vnitra a dodává, že dnes jsou všichni překvapeni, že máme nyní masivní nárusty. 
 
Podle ČSSD je nejlepší platforma pro vzájemnou koordinaci a komunikaci a jedním z klíčových předpokladů zabránění nutnosti přijímat přísná omezení či v krajním případě vyhlašovat nouzový stav ústřední krizový štáb. Ten by ministr vnitra rád obnovil, na tom se však vládní strany nedohodly. 
 
„Jasně jsem říkal v březnu, že má být zřízen krizový štáb a vše předáno odborníkům. A říkám to i dneska,“ uzavřel Hamáček. 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příběh jedné operace českých tajných služeb. Letadlo, velvyslanec, cesta do Moskvy. Hamáček jen naznačoval, ale i tak Moravec valil oči

13:39 Příběh jedné operace českých tajných služeb. Letadlo, velvyslanec, cesta do Moskvy. Hamáček jen naznačoval, ale i tak Moravec valil oči

Prvním hostem nedělních Otázek Václava Moravce v České televizi byl ministr vnitra Jan Hamáček. „My …