Že máme politiky, jaké si zasloužíme? Nesmysl, tvrdí Janeček

27. 11. 2012 18:02

Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl šéf Nadačního fondu proti korupce a zakladatel Pozitivní evoluce Karel Janeček. Zastal se zpěváka Daniela Landy alias Kouzelníka Žita a objasnil, čeho chce dosáhnout jeho projekt Pozitivní evoluce.

Že máme politiky, jaké si zasloužíme? Nesmysl, tvrdí Janeček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protikorupčník Karel Janeček

Janečka se před několika dny zastal na Českém slavíkovi Daniel Landa. „Ta podpora je pěkná. Já nemohu proti ní nic namítat,“ řekl na to Janeček. „Pan Landa je člověk, který má hodnoty. Má podle mého názoru kvalitní hodnoty. Je samozřejmě pravda, že většina lidí si jej spojuje s jeho špatnou minulostí, ale to bylo před dvaceti lety,“ dodal.

Landa a Barták? Kontroverzní

Mezi Landovy přátele patří bývalý náměstek ministryně obrany Martin Barták spojený s kauzou CASA. „To je samozřejmě jedna z kontroverzních otázek, které se musí vyřešit,“ uznal Janeček. Odmítl, že by Landa chtěl nějakou silovou revoluci. To prý nechce ani Pozitivní revoluce.

„Ještě nikdy v minulosti kromě posledních několika let neexistovala informační revoluce. Máme svobodný internet, což je obrovská síla,“ odpověděl Janeček na otázku, zda je možné, aby se nějakého pozitivního vývoje díky slušnosti vůbec dosáhlo, protože se to nikomu v historii nepovedlo.

Janeček navrhuje změnu volebního systému. Měli by být voleni konkrétní poslanci a měly by existovat i negativní hlasy. „Politická scéna rozhodně není odrazem společnosti. To je rozšířený mýtus,“ prohlásil Janeček.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

22:18 Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

„Chvilkaři lžou a manipulují,“ rozčiluje se na sociální síti bývalý radní pro rozhlasové a televizní…