Že starý Klaus z ODS nikoho nevyhodil? Bývalý člen strany vzpomíná...

18.03.2019 15:07

Někdejší poslanec a expert na dopravu František Laudát kroutil hlavou nad tím, co předváděl exprezident Václav Klaus na TV Nova, když se zastával svého syna – poslance Václava Klause mladšího. Bývalý člen ODS zavzpomínal, jak to s vyhazovy ze strany bylo v době, kdy ji řídil Václav Klaus starší.

Že starý Klaus z ODS nikoho nevyhodil? Bývalý člen strany vzpomíná...
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát
reklama

Druhý český prezident Václav Klaus v televizi Nova bránil svého syna poslance Václava Klause mladšího. Zdá se mu, že ODS hledala jakoukoli záminku zbavit se Klause mladšího. A záminka se našla, když Václav Klaus mladší přirovnal jednání o směrnicích EU v české Sněmovně k posílání Židů na smrt za druhé světové války.

„Myslím, že můj syn nebyl vyloučen za tento čin, ten byl vyloučen za něco jiného. Hledala se za každou cenu záminka. A ta záminka se našla minulý týden. Je otázka, jestli v úplně šťastném či nešťastném příměru, který použil, ale v každém případě tu šlo o záminku,“ řekl exprezident v soukromé televizi.   

Zdá se mu, že stávající vedení ODS se jeho syna bojí, tak byl vyhnán. Klaus starší takovéto chování považuje za absolutně nepřijatelné. Sám by prý nikdy nikoho nevylučoval. Stranu řídil víc než deset let, ale nikoho nevylučoval.

„V té straně tehdy také byla celá řada lidí, kteří měli názory, kdy mně občas vstávaly vlasy hrůzou na hlavě, ale nikoho jsem nevylučoval. Respektoval jsem, že je to strana občanská demokratická a že vylučovala kdysi v minulosti strana komunistická,“ uvedl druhý český prezident. 

Nad těmito slovy kroutil hlavou bývalý poslanec TOP 09 František Laudát, jenž před vstupem do TOP 09 patřil k dlouholetým členům ODS. Ví proto o vylučování ze strany za časů Václava Klause své. Pokud Klaus starší tvrdí, že jako předseda nikoho nevylučoval, tak podle Laudáta buď lže, nebo mu už neslouží paměť tak dobře jako dříve.

„Klaus si nepamatuje, nebo lže: dojemnou reportáží měla být scénka na Nově, kde reportérka, asi nepolíbená politikou, zpovídala ke kauze Klause mladšího exprezidenta Klause staršího. Ten s vážnou tváří národu planety NOVA sděloval, že on z ODS nikdy nikoho nevyhodil. Osobně možná ne, na to měl lidi, ale v ODS devadesátých let se vylučovalo, rušily se nejen místní, ale i oblastní organizace,“ napsal Laudát na sociální síti Facebook.     

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

Pokud jde o vyloučení poslance Václava Klause mladšího z ODS, stávajícímu vedení ODS podle Laudáta v podstatě nezbyla jiná možnost. Jednak platí, že liberálních voličů je v České republice víc než voličů konzervativních, a liberálně smýšlející občané se kvůli Václavu Klausovi mladšímu začali od ODS odvracet. Ale to není jediný problém. Laudát má za to, že Klaus nectí nejen liberální hodnoty, ale ani hodnoty konzervativní, byť se verbálně ke konzervatismu hlásí velmi hlasitě.

„Konzervativní ideje jsou idejemi ctnosti, hodnoty prověřené časem, úcty k jiným, …. A to VKM vůbec, ale vůbec nenaplňuje. Prý bude přicházet s vizemi. Vy jste už z jeho úst nějakou vizi slyšeli? Já ne!“ uzavřel Laudát rezolutně své prohlášení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ha, Plesl. Právník Pokorný od Sobotky triumfálně vytáhl obrázek. Jenže si šéfredaktora spletl s někým úplně jiným...

19:39 Ha, Plesl. Právník Pokorný od Sobotky triumfálně vytáhl obrázek. Jenže si šéfredaktora spletl s někým úplně jiným...

Šéfredaktora Mladé Fronty DNES patřící Andreji Babišovi Jaroslava Plesla obvinil právník Radek Pokor…