Zelený Štěpánek označil zastupitele za šmejdy. Teď by se měl omluvit

18.06.2014 13:12

Zastupitelé Prahy 4 ve středu téměř dvě hodiny diskutovali o výrocích předsedy Strany zelených a zastupitele Petra Štěpánka na setkání s občany. Na něm některé zastupitele označil za „šmejdy". Starosta Pavel Caldr (bezp.) po něm požadoval omluvu, Štěpánek podle něj porušil kodex zastupitele. Štěpánek uvedl, že jeho výroky se netýkaly slušných zastupitelů a výrazem „šmejd" odkazoval na prodejce. Zastupitelé následně svým usnesením Štěpánka vyzvali, aby vyvodil z porušení kodexu osobní a politickou odpovědnost.

Zelený Štěpánek označil zastupitele za šmejdy. Teď by se měl omluvit
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Starosta Pavel Caldr

„Svými výroky porušil etický kodex zastupitele," řekl ve středu na jednání Caldr. Jeho názor podpořili někteří zástupci koaličních stran. V Praze 4 vládne koalice ODS, ČSSD a nezávislí. Štěpánkovy výroky řešili zastupitelé již na třetím jednání v řadě.

Štěpánek zastupitele označil za „šmejdy". Těch slušných se to prý netýkalo

Setkání s občany se konalo letos v lednu v hotelu ILF v Krči. Zastupitel tu některé ze svých kolegů označil za „šmejdy" a hovořil o korupci na radnici, „mafiánských praktikách" a že někteří zastupitelé „jsou schopni podplatit soudce".

Štěpánek na jednání zpochybnil autenticitu záznamu. „Rád bych ověřil autenticitu zápisu a záznamu. Já skutečně nevím, do jaké míry je tato věc autentická. To setkání se stalo a padla tam spousta slov. Má slova se netýkala slušných zastupitelů, těm se omlouvám," řekl Štěpánek.

Probírání tématu je ztráta času a pranýřování, tvrdí zastupitelka Kotvová

Slovo šmejdi prý použil v kontextu vynucovaného prodeje - to prý radnice udělala, když majitelům domů ukončila smlouvy na nájem pozemků pod nimi a donutila je parcely si koupit.

Na stranu předsedy SZ se postavil zástupce občanských sdružení Daniel Kunc a zastupitelka Iva Kotvová (SZ). „Nikoho ze zastupitelů jsem tam neviděla. Kdo vlastně tam ten záznam pořizoval? My k vám také tajně nechodíme a nenatáčíme vás. Zajímalo by mě, kdo ten záznam přepisoval," řekla Kotvová (SZ). Probírání tématu označila za ztrátu času a pranýřování. Kunc pak uvedl, že Štěpánek pouze nazval věci pravými jmény.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic neplatit, všechno si nahrávat. Už prý přetekla mez. Až vás přijdou lustrovat hygienici...

21:32 Nic neplatit, všechno si nahrávat. Už prý přetekla mez. Až vás přijdou lustrovat hygienici...

Výkon státní správy nemá být o zastrašování. „Způsob nařízení plošných kontrol s doporučením vůči po…