Zeman, Babiš, Veleba, Oberfalzer... Komentátor Šídlo se vysmál kritikům ČT

20.03.2015 8:33

Všechny hlavní kritiky České televize ironizuje v dnešních Hospodářských novinách jejich komentátor Jindřich Šídlo v článku, který je psán v humorné nadsázce.

Zeman, Babiš, Veleba, Oberfalzer... Komentátor Šídlo se vysmál kritikům ČT
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Komentátor Hospodářských novin v pořadu ČT Hyde park

Hned v úvodu Šídlo uvádí, že nespokojenost diváků s ČT v posledních měsících prudce stoupá a hned v další větě parafrázuje slovník předlistopadových státních a stranických médií: „Stížnosti na neobjektivitu a nevyváženost produkce Kavčích hor píší jednotlivci i pracovní kolektivy z celé země, jen namátkou třeba z Kanceláře prezidenta republiky, holdingu Agrofert či Senátu Parlamentu ČR.“

V pořadu Reportéři ČT jsou porušována pravidla korporátní komunikace Agrofertu

Mimo jiné se podrobněji rozepisuje i ohledně nedávné stížnosti Agrofertu na pořad Reportéři ČT. „Za oprávněné musíme označit i stížnosti společnosti Agrofert na pořad Reportéři ČT, v němž jsou soustavně porušována pravidla korporátní komunikace společnosti Agrofert a v němž je společnost Agrofert vykreslena ve světle, které naprosto neodpovídá zájmům společnosti Agrofert,“ píše jízlivě Šídlo.

Dále ironicky poznamenává, že nejobjektivnější reportáže o Agrofertu jsou podle této firmy ty, v nichž není Agrofert vůbec zmiňován. „Společnost Agrofert navíc zdůrazňuje, že je naprosto nepřípustné, aby byla její stížnost jakkoliv spojována s osobou majitele Agrofertu Andreje Babiše,“ píše Šídlo dále v ironickém duchu.

Dále ale už ve vážnějším duchu poukazuje na to, že je třeba upozornit na fakt, že majitel Agrofertu bude mít zásadní vliv na obsazování Rady ČT, „což sice není možné spojovat s reportážemi o společnosti Agrofert, ale je to možné spojovat s budoucností autorů reportáží o společnosti Agrofert,“ dodává komentátor listu k této kauze.

Stejně tak ironicky přiznává Šídlo nevyváženost zpravodajství ČT u většiny pořadů na ČT Sport. "V tomto roce jsme zaznamenali také zvýšený počet stížností fanoušků fotbalového týmu Slavia Praha, podle nichž jejich tým prohrává. Stížnosti byly prozatím zamítnuty Radou ČT z důvodu, že Slavia jiné zápasy nehraje, to však lze považovat za vyjádření nedostatku ochoty a schopnosti rady plnit svou kontrolní roli," dodává ve svém komentáři Šídlo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČT vrší lži. Pouhá hra na nestrannost. A nebojí se to říci čím dál více lidí, ukazuje Petr Žantovský. I na Kavčích horách už si to nejspíš uvědomili...

7:56 ČT vrší lži. Pouhá hra na nestrannost. A nebojí se to říci čím dál více lidí, ukazuje Petr Žantovský. I na Kavčích horách už si to nejspíš uvědomili...

TÝDEN V MÉDIÍCH Koncesionářský poplatek je daň uvalená na všechny bez ohledu na to, zda se dívají, n…