Zeman: Sedláci, páteř národa. Zemědělství, to není jen část hospodářství

03.01.2022 12:41 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman dnes v poledne jako posledního z Fialových ministrů jmenoval Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) do čela resortu zemědělství, jehož vstup do úřadu v prosinci odložil pozitivní test na koronavirus. „Řídíte odvětví, které formovalo historii českého národa,“ řekl při jmenování ministrovi prezident a za páteř českého národa označil sedláky.

Zeman: Sedláci, páteř národa. Zemědělství, to není jen část hospodářství
Foto: Repro ČT24
Popisek: Jmenování Zdeňka Nekuly ministrem zemědělství

Nekulovo jmenování bylo odloženo již 7. prosince, jelikož byl tehdy před svým pohovorem se Zemanem pozitivně testován na koronavirus a jeho resort tak do současné chvíle dočasně připadl předsedovi lidovců Marianu Jurečkovi.

Pohovor s prezidentem nakonec Nekula podstoupil až dnes těsně před jmenováním. Na lánský zámek přijel hodinu před polednem, aby si s prezidentem nejprve promluvil.

Prezident Miloš Zeman Nekulovi poblahopřál ke jmenování a rozhovořil se i k náplni resortu zemědělství. „Víte, zemědělství není jenom jedním z úseků národního hospodářství – zemědělství to jsou dějiny. Zatímco průmyslová revoluce nás zasáhla tak před dvěma sty lety a předtím byla jenom řemesla, zemědělství má více než tisíciletou historii a vztah k půdě, jakkoliv byl některými ideologiemi zneužíván, je součástí našeho historického podvědomí,“ řekl prezident se slovy, že sedláci byli též páteří našeho národa a dokázali se vzchopit i po porážce selského povstání v bitvě u Chlumce.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

10:50 Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

Corey Comperatore, inženýr a otec dvou dětí, zemřel jako hrdina při pokusu o atentát na bývalého pre…