Zeman: V životě jsem se neopil. Mám vánoční dárek pro Kalouska. A k poklesu své obliby říkám...

09.12.2013 7:22 | Zprávy
autor: adr

Prezident Miloš Zeman je po úrazu zpátky na Hradě, kde poskytl rozhovor deníku Blesk, v němž se vyjádřil ke svému zranění i k tomu, jak dodržuje rady svého lékařského konzilia. Dále prozradil, jak si vysvětluje pokles popularity, i to, co jej drží v politice. Prezident přitom hýřil vtipem a neodpustil si žert na adresu představitelů TOP 09.

Zeman: V životě jsem se neopil. Mám vánoční dárek pro Kalouska. A k poklesu své obliby říkám...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Úvodní část rozhovoru hlavy státu s deníkem Blesk se týkala vánočních svátků. Miloš Zeman prozradil, že má dárečky i pro své politické kolegy z TOP 09 - jejího šéfa Karla Schwarzenberga a exministra financí Miroslava Kalouska.

"Dostal jsem dva obrazy sebe sama, a protože jsem dobrák a protože pan Kalousek a pan Schwarzenberg mají v prosinci narozeniny, tak jeden obraz věnuji panu Kalouskovi a jeden panu Schwarzenbergovi. Pevně doufám, že z těchto dárků budou mít opravdovou radost," uvedl se značnou mírou ironie.

Poté, co Zeman skončil kvůli zraněnému kolenu v Lánech, začaly se vynořovat spekulace o skutečné příčině zranění. Prezident ale vysvětlil, že trpí neuropatií a podle svého terapeuta má na nohou dvě biologické protézy. "Odumírají tam nervy. Mě tuhle lechtali na chodidle pírkem a já jsem se nesmál. A právě proto v té klenotnici, ale i kdekoliv jinde, klopýtám. Jelikož ty vrávoravé pohyby nápadně připomínají opilost, jsem považován za notorického alkoholika," shrnuje Zeman.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Grónsko

Postavíte se veřejně za Grónsko? Půjdete proti vládě, která to udělat nechce? Otázkou je, zda by to teda na nás vrhalo dobrý stín, když bude něco jiného činit vláda a něco jiného prezident. Jestli nás pak v zahraničí bude brát vůbec někdo vážně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co s Českou televizí? Hoffman má pro Klempíře návrh

18:55 Co s Českou televizí? Hoffman má pro Klempíře návrh

POHLED IVANA HOFFMANA Ve veřejnosti sílí pocit, že není třeba bránit novináře před politiky, ale nao…