Zeman: Věřím, že Ištvan udělá vše, aby byli dopadeni ti, co si to zaslouží

21.08.2013 12:53

Prezident Miloš Zeman opět odpovídal na dotazy čtenářů Parlamentníchlistů.cz. Zopakoval, že věří v nezávislost českých vyšetřovacích složek i soudů a doufá, že případní viníci budou spravedlivě potrestáni.

Zeman: Věřím, že Ištvan udělá vše, aby byli dopadeni ti, co si to zaslouží
Foto: Petr Kupka
Popisek: Prezident Miloš Zeman v Osvětimanech
reklama

Jeden ze čtenářů se domnívá, že by měli být vyšetřováni i lidé jako Karel Schwarzenberg. Ten v restitucích získal obrovské majetky, zatímco mnohým českým občanům nebylo vráceno to, co jim komunisté vzali. Podivuje se nad tím, že Schwarzenberg mohl k restitucím využít rakouského práva. Jako nespravedlnost čtenář vnímá i církevní restituce.

„Co se týče církevních restitucí,“ odpovídá prezident Zeman, „od samého začátku jejich projednávání jsem vystupoval proti přijetí. Jelikož ale toto navrácení bylo schváleno, hledám jiný způsob a tím je například domluva s církevními hodnostáři, aby alespoň za část těchto peněz z církevních restitucí byly vybudovány hospice, případně jiná sociální zařízení pro potřebné.“ (celá prezidentova odpověď ZDE )

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Vyšetřování Zeman iniciovat nebude

Podle svých slov žádné vyšetřování iniciovat nehodlá. „Co se týče jakéhokoliv vyšetřování, já osobně žádné iniciovat nebudu, jelikož věřím v nezávislost všech vyšetřovacích složek a v nezávislost soudů. Nedávno jsem na Pražském hradě přijal nejvyššího státního zástupce Ivo Ištvana a věřím, že ve své funkci udělá maximum možného, aby byli dopadeni ti, co si to zaslouží.“

Jiný čtenář zase vyjádřil obavu nad bezpečností hlavy státu, a to v souvislosti s posledním politickým děním, během něhož prý zneklidněla 'mafie'. Miloš Zeman se ovšem ohrožen necítí. „Mohu Vás ubezpečit, že mám tu nejlepší ochrannou službu a hlavně se osobně domnívám, že žádné nebezpečí mi nehrozí.“ (celá prezidentova odpověď ZDE )

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…