Zeman a Schwarzenberg si vzali republiku jako rukojmí, tvrdí poslanec ODS

30. 5. 2013 22:27

Místopředseda zahraničního výboru sněmovny David Šeich (ODS) je přesvědčen, že spor o jmenování velvyslanců mezi prezidentem Milošem Zemanem a ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem poškozuje Českou republiku. Schwarzenberg je podle jeho názoru tím mužem, který by měl přijít s řešením. Poslanec Jan Hamáček (ČSSD) je naproti tomu přesvědčen, že by jasné slovo měl říci premiér Petr Nečas (ODS).

Zeman a Schwarzenberg si vzali republiku jako rukojmí, tvrdí poslanec ODS
Foto: seich.cz
Popisek: Poslanec za ODS David Šeich

„Jsem smutný z tohoto řešení situace a oba dva pánové do celého sporu vtahují Českou republiku jako rukojmí a mrzí mě, že oba muži nejsou schopni se dohodnout, poznamenal Šeich s tím, že by tento krok měl ministr Schwarzenberg projednat s celou vládou a nechat si postup případně posvětit. Hamáček byl mnohem ostřejší, nápad ministerstva zahraničí označil přímo za pitomost.

„Kdybych použil expresivní slovník, k němuž se občas uchyluje ministr zahraničí, tak bych řekl, že je to pitomost,“ prohlásil kategoricky Hamáček. Stejně jako již dříve v České televizi stínový šéf diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) již dříve v České televizi řekl, že by měl do celého sporu zasáhnout premiér Petr Nečas (ODS). Ve stejném duchu se vyjádřil i Hamáček. Ten navíc dodal, že nižší úředníci vedou české diplomatické mise snad jen na Kubě a v Iránu a je otázka, zda chceme vztahy snížit na úroveň těchto dvou lokalit.

Lze předpokládat, že země, do kterých nižší úředníci dorazí, monitorují dění v Česku, takže budou mít představu, proč na jejich půdu nedorazili přímo velvyslanci, ale podle Hamáčka to rozhodně není dobrá vizitka pro Českou republiku. Poslanec ČSSD v této souvislosti připomněl i incident s Alexejem Torubarovem, v němž se ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) pokusil zabránit vydání tohoto muže do Ruska, neúspěšně. To je podle Hamáčka jen další důkaz neschopnosti vlády premiéra Petra Nečase.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šéf TOPky udeřil Faltýnka do slabin. V Praze se chystá útok na největší baštu bosse ANO

16:38 Šéf TOPky udeřil Faltýnka do slabin. V Praze se chystá útok na největší baštu bosse ANO

Jiří Pospíšil se stává mocným hráčem pražské politiky. Poté, co dovedl TOPku na výsluní, kdy se tato…