Zeman a předsedové obou komor Parlamentu právě diskutují na Hradě o obstrukcích i o migraci

21.01.2016 12:46

Na Pražském hradě se k tradičnímu novoročnímu obědu sešli prezident Miloš Zeman a předsedové obou komor českého Parlamentu Milan Štěch a Jan Hamáček (oba ČSSD). Pravděpodobně budou mluvit o obstrukcích ve Sněmovně, plánech Senátu a Sněmovny na tento rok nebo o migraci. Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka chce Zeman otevřít i téma odebrání českých dětí v Norsku.

Zeman a předsedové obou komor Parlamentu právě diskutují na Hradě o obstrukcích i o migraci
Foto: Herbert Slavík
Popisek: Pražský hrad
reklama

Oběd by měl trvat asi hodinu a půl. V plánu je podle Ovčáčka debata o legislativních plánech a o obstrukcích opozice ve Sněmovně. „Pan prezident otevře také téma unesených dětí v Norsku,“ řekl mluvčí ČTK.

Štěch už v pondělí novinářům řekl, že si nedovede představit, že by s prezidentem nemluvili o migrační krizi. „Já bych byl rád, kdybychom o ní hovořili tak, že budeme každý zejména sdělovat nejenom, co se může stát, ale jak tomu budeme čelit,“ řekl předseda Senátu. Přál by si také ještě více zkoordinovat společný postup směrem k partnerům v EU, aby tlak zemí Visegrádské skupiny byl v tomto směru ještě mohutnější. Podle Štěcha je na místě mimo jiné oddělit migranty, kterým jde o život, od těch, kteří chtějí krize zneužít a dostat se do lepších životních podmínek.

Trojice nejvyšších ústavních činitelů spolu jednala i loni v srpnu na zámku v Lánech. Shodli se tehdy na nutnosti posílení ochrany vnějších hranic EU a vyzvali Českou národní banku, aby zmírnila intervence vedoucí k oslabení koruny. Před koncem loňského roku spolu s dalšími zástupci vlády jednali na Hradě o zahraniční politice.

Do Senátu prezident zavítal naposledy předloni v květnu v souvislosti s volbou ústavních soudců. Poslance navštívil loni v červnu, aby mimo jiné podpořil přijetí zákona o prokazování původu majetku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver: Miroslava Němcová? Jako Jiřina Švorcová. Špína z ČT a hra proti mně

11:02 Xaver: Miroslava Němcová? Jako Jiřina Švorcová. Špína z ČT a hra proti mně

Moderátor a nově zvolený radní ČT Luboš Xaver Veselý se vydal za svým kolegou z branže Čestmírem Str…