Zeman blahopřál papeži a pozval ho na Velehrad

14.03.2013 18:01 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman pozval nově zvoleného papeže Jorgeho Bergoglia do ČR na červencové oslavy 1150. výročí příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Velehrad. Pozvání mu zaslal spolu s blahopřáním k jeho zvolení do čela římskokatolické církve. Na webu Hradu to uvedla jeho mluvčí Hana Burianová. Předchozího papeže, Benedikta XVI., na Velehrad organizátoři cyrilometodějských oslav také zvali, kvůli abdikaci se jich ale nezúčastní.

Zeman blahopřál papeži a pozval ho na Velehrad
Foto: Repro Foto: Prima family
Popisek: Prezident Miloš Zeman v pořadu Partie, který byl natáčen na Pražském hradě

"Bylo by pro nás všechny velkou ctí, kdybyste se mohl slavnosti osobně zúčastnit," uvedl Zeman. Hlava státu papeži také popřála hodně zdraví, duševní i fyzické síly, vitality a pevné vůle.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lhala vláda o blackoutu? Kryli svoje selhání, říká Bobošíková

15:00 Lhala vláda o blackoutu? Kryli svoje selhání, říká Bobošíková

Velkou část Česka v pátek ochromil blackout. Premiér Petr Fiala (ODS) oznámil, že vláda situaci řeší…