Knížecí tábor se rychle chopil příležitosti, Miroslav Kalousek promluvil o potřebě zmobilizovat občanské síly k obraně svobody, a Karel Schwarzenberg přispěl s paralelou s Gottwaldem a dokonce protektorátní politikou, která byla evidentně přehnaná.
Zemana prý na druhou stranu musí těšit, jak „intelektuálové“, proti kterým se tak rád vymezuje, spolehlivě a zároveň naprosto bezzubě zareagují na každou jeho provokaci. Hlučné demonstrace a petice s předem jasným seznamem signatářů jsou prý přitom vítanou clonou pro skutečně důležité kroky. „Prezidentovi se těmito gesty skutečně daří odvádět naši mysl od některých jeho činů, které mají potenciálně široký dopad,“ myslí si Kaiser.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu
Předvolební debata mezi zastánci a kritiky vlády se přiostřuje – každý tábor čte volební průzkumy po…
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková
- 11:15 Hrušínský: Kdo nechce Uršulu, hlasoval pro rozvrat EU
- 8:00 Každou šestou výplatu dáte NATO. Brutální čísla ze Slovinska
- 20:00 Milion chvilek v akci. Korespondenční volba. Tohle chystají na podzim