Zeman chce zase pomáhat pravici, kritizuje Dienstbier přestup Emmerové

31.05.2012 22:43

Kandidát na prezidenta a senátor za ČSSD Jiří Dienstbier se v pořadu Události, komentáře na ČT24 opřel do strany Miloše Zemana SPOZ, za kterou chce kandidovat poslankyně ČSSD Milada Emmerová. Dienstbier má za to, že se Zeman snaží pravicovým stranám pomoci v krajských volbách.

Zeman chce zase pomáhat pravici, kritizuje Dienstbier přestup Emmerové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor za ČSSD Jiří Dienstbier

Dienstbier si nemyslí, že problémy poslední doby jeho stranu oslabí. „Nemyslím si, že to je něco, co by nějak zásadně poškodilo sociální demokracii a její schopnost nadále fungovat,“ prohlásil. Zemanovým slovům o tom, že chce sjednotit levici, nevěří.

OutStreamVideoPlayer

Emmerová není poslední

„Pokud Miloš Zeman mluví o sjednocování levice, tak ten efekt bude přesně obrácený,“ myslí si Dienstbier. „Já nevěřím, že by se jeho strana dostala do krajských zastupitelstev. Zeman opět pomáhá pravici,“ dodal.

Předseda SPOZ Vratislav Mynář kroky Emmerové vítá a očekává, že podobných „přeběhlíků“ z ČSSD bude víc. Se sociální demokracií ale jednoznačně spolupracovat chce. Podle Dienstbiera je to ale úplně jedno, protože úspěchu zemanovců nevěří, tudíž se bude jednat o vyhozené hlasy voličů.

Debata byla i o kauze Davida Ratha a o tom, že se bude volit nové vedení Středočeského kraje. „My se tady bavíme o politické zodpovědnosti lidí z kraje, kteří nejsou zapleteni do této korupční kauzy. Mají pouze politickou zodpovědnost,“ vysvětlil senátor. Podstatné podle Dienstbiera je, aby dostali členové středočeské sociální demokracie možnost vedení zvolit.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže

18:56 „Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže

Bloger Petr Paulczyňski je šokován z úvah o tom, že mužům by prý mohla připadnout ryze ženská role –…