Zeman dá „veliteli“ Prymulovi nejvyšší vyznamenání. Karikatura, mluví z cesty, ulevil si Kalousek

05.04.2020 11:36 | Zprávy
autor: jav

Prezident Miloš Zeman poděkoval všem občanům, že dodržují pravidla karantény. A jmenovitě ocenil Romana Prymulu, prvního šéfa krizového štábu. Jemu se, jako „veliteli ve válce proti epidemii“, chystá 28. října udělit nejvyšší státní vyznamenání.

Zeman dá „veliteli“ Prymulovi nejvyšší vyznamenání. Karikatura, mluví z cesty, ulevil si Kalousek
Foto: Screen: TN.cz
Popisek: Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro TN.cz.

„Chtěl bych velmi ocenit činnost vlády a podpořit vládu, protože si myslím, že si to zaslouží. Chtěl bych poděkovat ne jenom jednotlivým profesním skupinám, ale všem občanům České republiky, kteří dodržují všechna pravidla proti koronaviru. Velice si toho vážím,“ uvedl prezident republiky při svém vystoupení na webu Blesk.cz.

Pak jmenoval konkrétní osoby, které si zaslouží poděkování. Zejména Romana Prymulu, náměstka ministra zdravotnictví, který je hlavním mozkem všech přijatých opatření. „Už teď vám prozradím, že chci 28. října dát nejvyšší vyznamenání panu Prymulovi – Řád bílého lva, protože si to zaslouží,“ ohlásila hlava státu. Řekl také, že jestliže vedeme boj proti viru, tak je celkem užitečné, když v tomto boji velí epidemiolog.

U počítače prezidentovo povídání na Blesk.cz sleduje i Miroslav Kalousek. A během pořadu se dozvěděl i ledacos o sobě. V reakci na jeho slova z tohoto týdne, že má tři revolvery a je připraven postavit se proti Babišově vládě i na ozbrojený odpor se prezident nezdržel posměšné poznámky: „Toho počmáraného šaška s třemi revolvery si vůbec nevšímejte“.

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 se následně vyznal svému Facebooku, že při sledování prezidenta Zemana pociťuje lítost. Lítost nad úpadkem kdysi schopného politika.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chcíplá stávka. Vyrazí do boje za ČT kádry od Jourové?

17:50 Chcíplá stávka. Vyrazí do boje za ČT kádry od Jourové?

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Umrněné“. Letošní protesty za Českou televizi jsou podle Zdeňka Zbořila, pam…