Zeman dnes na Hradě jmenuje 34 nových soudců a soudkyň

21.06.2017 6:25 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenuje 34 nových soudců a soudkyň. Většina z nováčků má zamířit na okresní soudy, dva mají být přiděleni rovnou k soudu krajskému, konkrétně k Městskému soudu v Praze. Dvě třetiny adeptů na talár tvoří ženy. Mezi kandidáty převažují právníci, kteří mají jinou praxi než soudní.

Zeman dnes na Hradě jmenuje 34 nových soudců a soudkyň
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Ministerstvo spravedlnosti zohledňuje v návrzích na jmenování dlouhodobou přetíženost některých soudů. Nejvíc nových posil - sedm - má působit v obvodu brněnského krajského soudu. Po šesti soudcích přibude v obvodu plzeňského a ústeckého krajského soudu, pět půjde pod Krajský soud v Ostravě, čtyři pod pražský městský soud. Tři soudci posílí obvod královéhradeckého krajského soudu, dva Krajského soudu v Praze a jeden Krajského soudu v Českých Budějovicích.

Vybraní kandidáti nahradí soudce, kteří v rámci přirozené obměny skončili nebo postupně skončí ve funkci do konce června.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk

Ing. Irena Němcová byl položen dotaz

Program

Tvrdíte, že se vám podařilo do programu nové vlády prosadit velkou část ze vašeho programu. Nebylo ale jednou z vašich hlavních priorit referendum o vystoupení z EU a NATO? A co vím, to nebude. A jak to bude s uprchlíky z Ukrajiny? Slibovali jste zásadní změny. Jaké nastanou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gumácký výklad ústavy. Vy důvěru vládě nedáváte, objasňuje Holec prezidentovi

21:02 Gumácký výklad ústavy. Vy důvěru vládě nedáváte, objasňuje Holec prezidentovi

Petr Holec se pustil do prezidenta Petra Pavla kvůli jeho výtkám k programu vlády. Prezident se podl…