Zeman dostal pobouřenou reakci kvůli výroku o smrti abstinentů. Mluvčí reagoval a strhl se známý kolotoč...

28.02.2015 8:52

V reakci na poslední kontroverzní výrok Miloše Zemana, který popřál smrt vegetariánům a abstinentům, prý přišel na Hrad dopis, v němž se občan Jan Koláček ptá, zda je v ohrožení život jeho syna, protože spadá do jedné ze Zemanem zmíněných skupin. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček ale uvedl, že hlava státu svým výrokem nemyslela na všechny vegetariány a abstinenty, ale na jednoho muže, v němž se obě kategorie protly.

Zeman dostal pobouřenou reakci kvůli výroku o smrti abstinentů. Mluvčí reagoval a strhl se známý kolotoč...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí prezidenta ČR Jiří Ovčáček

"Pan prezident měl v tu chvíli na mysli jednoho masového vraha, který byl zapřisáhlým vegetariánem, abstinentem a nekuřákem,“ napsal Ovčáček Koláčkovi. Z kontextu prý bylo zcela zřejmé, že má na mysli německého diktátora Adolfa Hitlera.

Občana ale podle Lidových novin taková odpověď příliš nepotěšila. "Masový vrah, zapřisáhlý vegetarián, to je jak z Cimrmana,“ řekl Koláček s tím, že Ovčáčkovo vysvětlení prezidentův lapsus jen zmírňuje.

Mnohem ostřejší byl poslanec TOP 09 Petr Gazdík, který v reakci na Zemanův výrok a jeho následnou interpretaci jeho mluvčím prohlásil, že "pan Ovčáček by měl přestat dělat z lidí blbce“. Bývalý starosta z jihomoravské Suché Lozi navíc považuje prezidentův výrok za maximálně nevhodný v kontextu toho, že byl pronesen pouhý den poté, co šílený střelec pozabíjel v restauraci v Uherském Brodě osm lidí. "Lidé tady v okolí jsou tím pobouřeni, a to i ti, kteří volili Miloše Zemana," hlásil poslanec ze svého volebního obvodu.

Sloupkař Lidových novin Petr Pešek se ovšem prezidenta zastal a ohradil se proti rozpitvávání tohoto výroku. Ten byl podle něj zcela zjevně míněn jako vtip. "Pobouřené reakce mohou zavánět hysterií," dodal. Proud hradních bonmotů prý zastavit očividně nelze, ale při reakcích se ubrat plyn dá. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

20:18 Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

O táboře v Letech u Písku, kde za druhé světové války zemřely stovky lidí, toho bylo napsáno již hod…