Zeman dostane cenu bojovníka za pravdu. Komentátor z Echa to nechápe

05.03.2017 9:02

Prezident Miloš Zeman koncem dubna přiletí do USA, aby si zde převzal cenu „Bojovníka za pravdu“ od zdejších židovských organizací. Server Echo24.cz si klade otázku, čím si ji vlastně vysloužil, když jemně řečeno, občas pravdu opravdu neříká.

Zeman dostane cenu bojovníka za pravdu. Komentátor z Echa to nechápe
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman pronesl jí dort
reklama

Dosavadní ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček, jenž se za pár dní stane velvyslancem České republiky v USA, prozradil, že prezident Miloš Zeman pojede do Spojených států, aby si převzal židovské ocenění „Bojovník za pravdu“. Při té příležitosti se Zeman setká také  se 45. prezidentem USA Donaldem Trumpem. I on je nositelem tohoto ocenění.

Celý článek naleznete zde.

Miloš Zeman se Izraele dlouhodobě zastává. Zdůrazňuje jeho právo na obranu a po vzoru Johna F. Kennedyho, který před desítkami let v západním Berlíně pronesl větu „Já jsem také Berlíňan“, Zeman pronesl větu „Jsem Žid“. Český prezident mimo jiné zastává názor, že by se Izrael v budoucnu mohl stát členem NATO.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Server k tomu ovšem dodává, že ocenění „Bojovníka za pravdu“ se pro Zemana tak úplně nehodí.

Stačí se podívat na kauzu Peroutka. Prezident Miloš Zeman v roce 2015 obvinil slavného českého novináře Ferdinanda Peroutku, že se spolu s mnoha dalšími intelektuály nechal oblouznit nacismem. Ten Ferdinand Peroutka, který prošel peklem nacistického koncentračního tábora Buchenwald. Jako důkaz Peroutkovy fascinace nacismem mohl podle Zemana posloužit článek „Hitler je gentleman“. Má to však háček. Odborníci se shodují v tom, že článek neexistuje, protože Peroutka ho nikdy nesepsal. Jenže Zeman to odmítá uznat a už dva roky si trvá na svém.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…