Zeman je už taky eurohujer, píše Bobošíková

21.04.2013 20:10

Prezident Miloš Zeman oznámil, že by chtěl euro v České republice do pěti let. Na to ihned zareagovala předsedkyně Suverenity Jana Bobošíková. Podle ní je takový krok velmi riskantní.

Zeman je už taky eurohujer, píše Bobošíková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Bobošíková, šéfka Suverenity
reklama

„Dnes prezident sdělil, do kdy chce onen formální závazek přeměnit v závazek definitivní. Do pěti let, tedy ještě za svého prezidentského mandátu, chce přijmout euro. Přitom v České republice oprávněně sílí nechuť k takovému kroku. Pod naší peticí 'Nenuťte nám EURO' je již několik desítek tisíc podpisů, protože občané si rizika spojená s přijetím EURA uvědomují,“ píše Suverenita ve své tiskové zprávě.

Strana Bobošíkové takový krok jednoznačně odmítá. „Naopak žádáme prezidenta republiky, aby udělal vše proto, abychom byli vyvázáni z povinnosti přijmout euro,“ apeluje.

„Jsme přesvědčeni, že evropští byrokraté se při prosazení neživotaschopného projektu společné evropské měny dopustili osudového omylu. Projekt společné měny se pokoušejí udržet za každou cenu a to i nedemokratickými mocenskými zásahy. Chtějí ožebračit občany většiny zemí Evropské unie, místo toho, aby přiznali vlastní obrovskou chybu,“ míní Bobošíková, která sama aspirovala na pozici hlavy státu.

Její strana prý udělá vše proto, „aby naši občané nemuseli za chybná rozhodnutí eurohujerů, mezi které se dnes zařadil i prezident republiky Miloš Zeman, platit ze svých úspor, jak se nyní stalo na Kypru“.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nakopat zadek Milionu chvilek! Co navrhují, jsem viděl v koncentráku, píše člen KDU-ČSL

6:52 Nakopat zadek Milionu chvilek! Co navrhují, jsem viděl v koncentráku, píše člen KDU-ČSL

Komentář Ivana Emra, brněnského zastupitele a člena KDU-ČSL, na serveru NeviditelnýPes.cz se zabývá …