Zeman poděkoval veteránům, kteří ho podpořili proti Schwarzenbergovi

09.04.2013 20:05

Prezident Miloš Zeman se na Pražském hradě setkal se zástupci Vlasteneckého fóra, do kterého patří například veteráni druhé světové války nebo Rada seniorů ČR. Poděkoval jim za podporu v přímé volbě prezidenta.

Zeman poděkoval veteránům, kteří ho podpořili proti Schwarzenbergovi
Foto: Radim Panenka
Popisek: Miloš Zeman u pamatniku M.R. Stefanika
reklama

„Na začátku setkání poděkoval prezident republiky Vlasteneckému fóru za odvahu, kterou projevilo před druhým kolem prezidentských voleb. Kromě jiného také zdůraznil, že české zájmy, které toto fórum hájí, nelze zúžit jen na prezidentskou kampaň, ale že jde o natolik závažné otázky, že je třeba se jimi zabývat soustavně,“ uvedla pro Novinky.cz mluvčí Hana Burianová.

Zástupci Vlasteneckého fóra totiž v lednu vystoupili na podporu Miloše Zemana a zkritizovali jeho rivala Karla Schwarzenberga. Často si na ministra zahraničí stěžovali i v rozhovorech pro ParlamentníListy.cz.

Miloš Zeman se tak v úterý setkal s některými jejich zástupci a poděkoval jim za podporu. Zároveň vyslovil přání, aby se stali jeho neformálními poradci "v otázce obhajoby českých národních zájmů".

Podle Burianové se řešila i životní situace důchodců – Rada seniorů ČR je totiž tak členem Vlasteneckého fóra. „Dle prezidenta republiky je možné životní úroveň důchodců zvyšovat, stejně tak i minimální mzdu občanů ČR, a přitom snižovat státní dluh,“ tlumočila serveru mluvčí.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…