Zeman požádal Petříčka, aby vláda vyslala letoun s pomocí do Číny

14.02.2020 6:50 | Zprávy
autor: čtk

Prezident Miloš Zeman požádal ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD), aby v pondělí vládě předložil návrh schválit vyslání armádního speciálu do Číny. Odvezl by humanitární pomoc měst, krajů, firem či Pražského hradu. Po dnešní schůzce na Pražském hradě to ČTK řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Letadlo by mělo odletět v pondělí nebo v úterý. Česká republika zároveň do Číny kvůli infekci novým typem koronaviru posílá státní humanitární pomoc, kterou přepraví z Vídně letadlo spolufinancované Evropskou unií.

Zeman požádal Petříčka, aby vláda vyslala letoun s pomocí do Číny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Česka Miloš Zeman

„Pan prezident v rámci organizace humanitární pomoci Číně sužované koronavirem požádal ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka, aby na pondělní jednání vlády předložil schválení vyslání leteckého speciálu do Číny," uvedl Ovčáček. Letecký speciál by podle něj měl odletět v pondělí večer nebo v úterý ráno. Poveze 6,5 tuny humanitární pomoci, roušky, dezinfekční a hygienické prostředky, kterou poskytly města, kraje, firmy, ministerstvo zahraničních věcí, Smíšená česko-čínská komora vzájemné spolupráce a Kancelář prezidenta republiky.

„Pan prezident v rámci Kanceláře prezidenta republiky inicioval finanční sbírku na humanitární pomoc Číně, vybralo se 150.000 korun," dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Bc. David Šimek , MBA byl položen dotaz

Závislost

Čí je podle vás vina, že jsme jako Evropa na někom pořád závislí a nemám pocit, že by se to nějak měnilo? Bohužel jsme závislí na Blízkém východu, jak komentujete, ale i na Číně (ekonomicky) nebo na USA (bezpečnostně). Podle mě je to špatně a jde podle mě o selhání vás politiků.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nepřijatelné. To snad vidí každý.“ Dohra Řezníčkovy hádky

12:12 „Nepřijatelné. To snad vidí každý.“ Dohra Řezníčkovy hádky

Ostrá výměna názorů mezi poslancem ANO Radkem Vondráčkem a moderátorem České televize Martinem Řezní…