Zeman pozval lídry koalice na schůzku. Může ale nastat jeden problém, týká se Sobotky

10.05.2017 14:59

Prezident Miloš Zeman chce řešit vládní krizi ještě před odletem do Číny. Hrad oznámil, že Zeman pozval šéfy koaličních stran na jednání do hotelu v Liberci, kde během své krajské cesty bydlí. Zda se setkání v daném formátu uskuteční, zatím není jasné. Problém může nastat v tom, že Sobotka má být tou dobou už v zahraničí.

Zeman pozval lídry koalice na schůzku. Může ale nastat jeden problém, týká se Sobotky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman při návštěvě sněmovny si třese rukou s ministrem financí Andrejem Babišem

K odvolání Andreje Babiše z vlády sice dřív než 18. května, kdy se hlava státu vrací z Číny, nedojde, Miloš Zeman se ale hodlá sejít s lídry všech tří koaličních stran. Pozval si je do Liberce.

„Prezident republiky Miloš Zeman ve středu dne 10. května 2017 pozval předsedu vlády a předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku, 1. místopředsedu vlády, ministra financí a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a místopředsedu vlády a předsedu KDU-ČSL Pavla Bělobrádka ke společnému jednání, a to na 19:30 hod. v Grand Hotelu Imperial v Liberci,“ oznámil ve středu odpoledne Hrad.

Zda se schůzka v avizovaném složení uskuteční, není zatím jasné. Ani jeden z pozvaných zatím svůj záměr dorazit za prezidentem nepotvrdil. Patrně s ohledem na to, že právě probíhá mimořádné jednání Poslanecké sněmovny k záležitostem týkajícím se Andreje Babiše.

Svoji účast zatím potvrdil jen vicepremiér Babiš. „1. místopředseda vlády, min. financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš již potvrdil, že se libereckého jednání s panem prezidentem zúčastní,“ napsal na Twitteru mluvčí Hradu.

Otazník visí především nad účastí premiéra Sobotky, který by v té době měl být mimo Českou republiku. Má totiž v plánu odpoledne vyrazit na několikadenní návštěvu Lucemburska. Koaliční lidovci přitom kritizovali prezidenta Zemana, že chce uprostřed vládní krize opustit republiku a vyzvali ho, aby návštěvu Číny zrušil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

7:35 „Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor MF Dnes. Znovu v něm zaútočil na Senát, rýpl si do vrchního s…