Zeman přijal bývalého Trumpova poradce a „oblíbence“ liberálů Steva Bannona

23.09.2018 16:42

Prezident Zeman dnes v Lánech přijal Steva Bannona. Guru amerických trumpovských konzervativců, někdejší poradce prezidenta Trumpa a provozovatel nekorektního serveru Breitbart navštívil v neděli odpoledne prezidenta v doprovodu německého poslance Petra Bystroně.

Zeman přijal bývalého Trumpova  poradce a „oblíbence“ liberálů Steva Bannona
Foto: Hans Štembera
Popisek: Steve Bannon
reklama
Steve Bannon, veterán amerického námořnictva a úspěšný podnikatel, vstoupil do veřejného dění když v roce 2012 založil zpravodajský portál Breitbart News. Na něm začal prezentovat v médiích nepříliš prezentované pravicové názory. Mainstream označuje jeho web za „tribunu neonacistů, bílých rasistů a antisemitů“.
 
V roce 2016 se stal hlavním poradcem prezidentské kampaně Donalda Trumpa, po jeho vítězství působil v Bílém domě jako hlavní poradce. Odešel v srpnu 2017 poté, co byl celou dobu nepřetržitě kritizován opozičními demokraty. Například kongresman Adam Schiff proslul výrokem, že „Bannonovy ultrapravicové, protižidovské a sexistické názory do Bílého domu nepatří“.
 

Anketa

Jak raději pomoci sirotkům ze Sýrie?

hlasovalo: 14715 lidí
 
V roce 2018 Bannon spustil aktivitu nazvanou The Movement (Hnutí), která má být opozicí proti neziskovým aktivitám George Sorose. Několikrát vystoupil v Evropě na akcích stran, označovaných liberály za „extrémní pravici“. Vystupoval už i v Praze.
 
Bannon se setkal s prezidentem Zemanem v jeho letním sídle. Doprovázet ho měl poslanec německé Alternativy pro Německo českého původu Petr Bystroň. O schůzce informoval mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.

 

Steve Bannon  představil prezidentu Zemanovi projekt svého celoevropského hnutí, na kterém v posledních měsících pracuje a o kterém již hovořil na jiných místech. Prezident Zeman informaci přijal se zájmem.  O  vyjádření explicitní podpory se ale nejednalo a ani to nemělo být cílem. ParlamentnímListům.cz to sdělil poslanec Bundestagu Petr Bystroň.
 
Dalším tématem měl být radikální islám a také fungování ervopských institucí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Pavel udeřil na Sputnik. Má jasno. Jenže pak přišli jiní a ukázali realitu v EU. Nehezké

19:35 Generál Pavel udeřil na Sputnik. Má jasno. Jenže pak přišli jiní a ukázali realitu v EU. Nehezké

Vakcína, ropa či investice jsou komodity, které jsou používány jako nástroje vlivu a moci. Kdo říká,…