Zeman přijal na Hradě Mládka, poděkoval mu za jeho práci

07.03.2017 17:56

Prezident Miloš Zeman dnes přijal na Pražském hradě bývalého ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka. Poděkoval mu za práci při podpoře průmyslu a ekonomické diplomacie. ČTK to dnes sdělil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Zeman přijal na Hradě Mládka, poděkoval mu za jeho práci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

„Pan prezident poděkoval Janu Mládkovi za velkou práci, kterou vykonal v podpoře českého průmyslu a ekonomické diplomacie,“ uvedl Ovčáček k setkání prezidenta s exministrem.

Mládek ČTK řekl, že byl rád za prezidentovo poděkování. Bavili se i o okolnostech jeho odvolání z funkce ministra. „Snažil jsem se mu vysvětlit, že mobilní data, kvůli kterým jsem byl odvolán, opravdu nebyla v mé kompetenci,“ poznamenal. Dodal, že se Zemanem probrali i další témata, okrajově se bavili i o Mládkově budoucnosti. Ke svým plánům se bývalý ministr blíže nechtěl vyjadřovat. Řekl, že spolustraníci z okresu Tábor ho nominovali na první místo volební kandidátky. „Bude záležet, na jakém místě budu na krajské kandidátce, to bude předmětem dalšího jednání,“ dodal ke své politické budoucnosti.

Mládek ve funkci skončil 28. února. Zeman ho odvolal na návrh premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Za hlavní důvod personální změny předseda vlády označil postup Mládka v otázce cen mobilních dat. Mládek byl kritizován mimo jiné kvůli tomu, že jeho úřad do návrhu telekomunikačního zákona doplnil zákaz možnosti sjednávat si u operátorů individuální ceny tarifů.

Kdo Mládka ve funkci nahradí, není zatím známo. Řízením ministerstva se dočasně nechal pověřit Sobotka. Nového ministra chce Zemanovi navrhnout po sjezdu ČSSD, který se bude konat v pátek a v sobotu. Jako o nástupcích Mládka se spekulovalo o někdejším sociálnědemokratickém ministru průmyslu Milanu Urbanovi nebo náměstkovi ministra průmyslu Jiřím Havlíčkovi. Za jednoho z hlavních kandidátů byl označován i státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza (ČSSD), který ale minulý týden oznámil, že odchází do soukromého sektoru.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

21:35 Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

Dnešní vysílání pořadu Otázky Václava Moravce se přetřásalo v průběhu odpoledne i na sociálních sítí…